طراحی وب
اهمیت گرافیک در طراحی سایت
01/06/2019
طراحی سایت
طراحی سایت کلینیک پوست و مو
01/06/2019
نمایش همه

آشنایی با اسکوپ کریپ در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

آشنایی با اسکوپ کریپ در طراحی سایت اسکوپ کریپ چیست؟ اسکوپ کریپ به معنای افزودن ویژگی ها و کارهای جدید به یک پروژه ی آماده می باشد و این افزودن به افزایش حجم پیش بینی نشده به پروژه است که مدیریت جدیدی را نیز می طلبد . اسکوپ کریپ در طراحی سایت در طراحی سایت نیز اسکوپ کریپ به امکانات و ویژگی هایی گفته می شود که صاحب طراحی سایت پس از راه اندازی سایت خود نیاز به افزودن آن دارد .

 

اسکوپ کریپ در طراحی سایت معمولا برای موارد زیر انجام می گیرد :

 1. به روز رسانی تصاویر در هر بار بازدید از طراحی سایت
 2. ایجاد اسلاید شوهای نامحدود برای طراحی سایت
 3. تغییرات در شمارش گرهای صفحات در طراحی سایت
 4. به روز رسانی های محتوای طراحی سایت
 5. طراحی و ساخت صفحات بیشتر در طراحی سایت
 6. ایجاد حساب کاربری و مدیریت آن در شبکه‌های اجتماعی
 7. به روز رسانی های دوره‌ای در طراحی سایت
 8. سرویس‌های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی طراحی سایت
 9. اهمیت گرافیک در طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

طراحی سایت

تأثیر اسکوپ کریپ در پروژه های طراحی سایت

اسکوپ کریپ همان طور که گفته شد تغییراتی پیش بینی نشده و خارج از برنامه بر روی پروژه می باشد که نیاز به مدیریت پروژه دارد و اگر به درستی مدیریت نگردد تأثیرات منفی ای بر روی پروژه می گذارد و کنترل اسکوپ کریپ یکی از مواردی است که طراحان سایت می بایست به خوبی از عهده ی آن بر بیاند تا لطمه ای به روند طراحی سایت وارد نگردد .

 

چگونه اسکوپ کریپ را در طراحی سایت کنترل نماییم ؟

 1. در هر مرحله از طراحی سایت ، با برنامه ریزی و سازمان دهی شده پیش برویم.
 2. قبل از اقدام به طراحی سایت ، تمامی انتظارات ، سلایق و نیازهای مشتریان را جویا شویم و در مورد مواردی که امکان دارد در آینده نیاز به افزودن داشته باشند گفتگو نماییم .
 3. در قرار داد ما بین طراح سایت و کارفرما تمامی موارد و جزئیات شامل تعرفه ها ، زمان اتمام پروژه ، نیازهای کارفرما ، تعداد اسلاید ها ، تعداد تصاویر و محتواها و فایل ها ، نیاز به بهینه سازی و سئو و سایر موارد ذکر بشود.
 4. از نمودار ساختار شکست کار و یا جدول تکنیک بررسی ارزیابی برنامه برای مدیریت پروژه ی طراحی سایت استفاده نمایید.
 5. همواره در نظر داشته باشید که هر پروژه ی طراحی سایتی امکان دارد در آینده نیاز به اسکوپ کریپ داشته باشد ، لذا سایت می بایست به گونه ای طراحی گردد که پس از راه اندازی امکان افزودن داشته باشد .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

نتیجه گیری

اسکوپ کریپ می تواند علاوه بر افزایش امکانات و خدمات طراحی سایت برای مشتریان ، برای طراح سایت نیز فرصت شغلی جدیدی محسوب گشته و درآمد زایی بیشتری در پروژه ی طراحی سایت حاصل گردد اما با توجه به نکات بالا ، طراحان سایت می بایست با درایت و برنامه ریزی موارد مورد انتظار مشتری را در طراحی سایت اعمال نمایند و اگر این روند به درستی انجام نگردد نتایج منفی نیز بر روی طراحی سایت خواهد داشت .