اصطلاحات طراحی سایت
ایجاد فیلد متنی ساده در طراحی سایت
18/06/2019
طراحی وب
نکات مهم برای داشتن رمز عبور قوی برای طراحی سایت
18/06/2019
نمایش همه

آشنایی با الگوریتم مرغ مگس خوار در طراحی سایت

اصطلاحات طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

آشنایی با الگوریتم مرغ مگس خوار در طراحی سایت الگوریتم گوگل چیست ؟ الگوریتم های گوگل ، فاکتورهای گوگل برای سئو و بهینه سازی طراحی سایت ها می باشند . در واقع گوگل دارای نرم افزارها و ربات های هوشمندی است که از طریق جستجوی کلمات کلیدی طراحی سایت ها ، نحوه ی تبلیغات و بک لینک دادن آنها را بررسی می نمایند و در صورت مشاهده ی رفتارخلاف قانون گوگل ، طراحی سایت متخطی را جریمه می نمایند و این طراحی سایت نه تنها دارای ارتقاء رتبه در گوگل نمی شود ، که رتبه ی آن به سطحی پایین تر نزول خواهد کرد و در صورت بروز خطاهای بیشتر ممکن است طراحی سایت از دسترس خارج شود .

برای آن که سئو و بهینه سازی طراحی سایت ما موفق عمل نماید و نتیجه ی عکس در بر نداشته باشد ، می بایست با الگوریتم های گوگل که در واقع همان قوانین و استانداردهای گوگل می باشند آشنا بشویم . تا در مسیر درستی طراحی سایت را سئو و بهینه سازی نماییم . در این مقاله شما را با یکی از الگوریتم های معروف گوگل به نام الگوریتم مرغ مگس خوار آشنا می نماییم .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست و چه کاربردی دارد ؟

برای آن که با الگوریتم مرغ مگس خوار آشنا بشویم بهتر است ابتدا دلیل انتخاب نام مرغ مگس خوار برای این الگوریتم را جویا شویم . مرغ مگس خوار پرنده ی کوچکی است که قادرمی باشد با سرعت بسیار بالایی بال زده وپرواز کند و همزمان مگس های زیادی را نیز شکار نماید و دلیل انتخاب این نام برای الگوریتم جدید گوگل ، سرعت ودرعین حالا دقت بسیار بالای این پرنده می باشد . وظیفه ی اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار در خصوص پیدا کردن کلمات برای کاربران و همچنین یافتن صفحاتی که از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نموده و محتواهای نادرست و تکراری دارند را به سرعت شناسایی کرده و طراحی سایت متخلف را جریمه می نمایند .

در واقع این الگوریتم به گوگل کمک می نماید اطلاعات درست تر و دقیق تر به کاربران اینترنتی خود ارائه بدهد . به عنوان مثال شما در گذشته اگرسن یک بازیگر را در گوگل جستجو می نمودید ، امکان داشت اولین طراحی سایت هایی که برای شما در صفحه ی اول و ربته های نخست گوگل نمایش داده می شوند ، همگی دارای اطلاعات نادرست بوده و یا پاسخ اصلی سوال شما را نداده باشند . اما امروزه گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار خود به سرعت و با دقت بالا ، پاسخ صحیح را با سرعت و دقت بالاتر برای شما نمایش می دهد .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

نحوه ی عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار به چه صورت می باشد ؟

الگوریتم مرغ مگس خوار با استفاده از جستجوی مفهومی و گراف دانش گوگل ، کلمات و محتواها را جستجو می نماید .

  • جستجوی مفهومی گوگل بدین معناست که شما با استفاده از حساب کاربری که در گوگل ایجاد نموده اید ، اطلاعات مکانی و شخصی خود را به آن ارائه می دهید . هنگامی که عبارتی را در گوگل جستجو می نمایید ، گوگل به مختصات جغرافیایی شما و همچنین کلماتی که در گذشته جستجو نموده اید توجه می نماید تا نتیجه ای مطلوب تر برای شما بدست بیاورد .
  • گراف دانش گوگل ، بخشی از امکانات کاربردی گوگل می باشد که جستجوهای کاربران اینترنتی را به صورتی هدف مند پاسخ می دهد و هنگامی که شما یک کلمه و عبارت را در گوگل جستجو می نمایید ، گوگل تمامی اطلاعات مرتبط به آن را در سطح گسترده برای شما نمایش می دهد .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

چگونه سئو و بهینه سازی طراحی سایت خود را همگام با الگوریتم مرغ مگس خوار پیش ببریم ؟

در واقع هدف اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار ، رضایت کاربران اینترنتی می باشد ، برای آن که طراحی سایت شما نیز در راستای این هدف باشد ، به سه نکته ی زیر توجه نمایید :

  1. از کلمات کلیدی متنوع و همچنین عبارات مختصر و توصیفی در محتواهای طراحی سایت خود استفاده نمایید .
  2. از نشانه گذاری های استاندارد برای شناسایی شدن در موتورهای جستجوگر گوگل استفاده نمایید .
  3. سعی کنید زمان حضور کاربران طراحی سایت خود را افزایش دهید ، این کار از طریق نمایش تصاویر ، ویدیو و اینفوگرافیک بیشتر میسر می باشد .
  4. ایجاد فیلد متنی ساده در طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.