طراحی سایت
۳ ترفند جلب اعتماد مشتری در طراحی سایت کارآمد
29/12/2016
طراحی سایت شخصی
هر آنچه باید در طراحی سایت شخصی بدانید
31/12/2016
نمایش همه

آشنایی با راهکارهایی مهم در راستای انتخاب نام دامنه

 

آشنایی با راهکارهایی مهم در راستای انتخاب نام دامنه : نام دامنه یا domain name در اصل نامی می باشد که طراحی سایت شما توسط آن معرفی و شناخته می شود . اگر می خواهید برای دامنه ی خود نامی مناسب انتخاب کنید می بایست چندین نکته را در نظر داشته باشید که در ادامه به طور مفصل با این نکات آشنا می شویم .

انتخاب نام دامنه

توصیف اطلاعات Host :

اگر هدف شما از انجام طراحی سایت ، ارائه سرویس و خدمات می باشد بهتر است از نامی به عنوان نام دامنه استفاده نمایید که توصیف کننده ی نوع فعالیت و کسب و کارتان باشد . طبق تحقیقات به عمل آمده بازدیدکنندگان بیشتر به سراغ وب سایت هایی می روند که نام دامنه ی آن ها ارتباط بیشتری به موضوع سایت شان داشته باشند .

انتخاب نام دامنه

البته لازم است این مسئله را بدانید که این موضوع برای شرکت هایی که قصد ثبت دامنه دارند صحیح نمی باشد زیرا در این مواقع نام دامنه می بایست مطابق نام انتخاب شود تا در ذهن کاربران به آسانی ثبت گردد .

پارامتر های موثر در به خاطر سپردن نام دامنه :

  1. اگر می خواهید از یک واژه ی فارسی اما با کاراکتر های لاتین برای نام دامنه ی وب سایت تان استفاده کنید سعی کنید از عمومی ترین نوع نگارش آن واژه استفاده کنید تا کاربران به راحتی بتوانند وب سایت تان را پیدا کنند .
  2. برای حفظ ماهیت وب سایت تان بر روی گویا بودن دامنه تاکید بسیاری داشته باشید . هم چنین تا حد امکان از کاراکتر های نام دامنه بکاهید .

انتخاب نام دامنه

موتور های جستجوگر را فراموش نکنید !

وجود کلمه کلیدی اصلی طراحی سایت تان در نام دامنه ، موجب افزایش اولویت وب سایت تان در نتایج جستجو خواهد شد . ازاین رو این نکته را نیز هنگام انتخاب نام دامنه برای وب سایت تان در نظر داشته باشید . هم چنین می توانید نام دامنه وب سایت تان را متناسب با مخاطبین سایت تان انتخاب کنید به این صورت که ابتدا گروه مخاطبین وب سایت تان را بشناسید سپس با توجه به نوع کاربران بهترین نام را انتخاب کنید .