باید ها و نباید ها در طراحی سایت
در طراحی سایت از چه مواردی بر حذر باشیم
08/12/2016
علت اهمیت فشرده سازی تصاویر در طراحی سایت چیست
09/12/2016
نمایش همه

آشنایی با روش فارسی نویسی در زبان برنامه نویسی HTML

 

امروزه زبان های برنامه نویسی متعددی در سطح جهان برای انجام فرآیند طراحی سایت وجود دارد که زبان برنامه نویسی HTML یکی از مهم ترین و کاربردی ترین زبان ها در این حوزه می باشد . همواره یکی از مشکلاتی که طراحان وب سایت در  پروسه طراحی سایت و استفاده از زبان برنامه نویسی HTML با آن روبرو می شوند درج جملات فارسی در کد های HTML می باشد .

برای شروع می بایست کد <meta charset=”utf-8”> را میان تگ <head></head> بگذارید . انجام این امر موجب دیده شدن حروف فارسی می شود و اینکدینگ صفحه به طور صحیح و کامل اتفاق می افتد .

به کار گیری کد meta charset :

یکی از نکات بسیار مهم که می بایست در نوشتن عربی یا فارسی به آن دقت داشته باشید قرار دادن کد <meta charset=”utf-8”> در بین <head></head> می باشد زیرا در صورت عدم انجام این امر حروف به کار رفته در طراحی سایت تان به شکل به هم ریخته و ناخوانا نمایش داده می شوند .

زبان برنامه نویسی html

نحوه چپ چین کردن متن در HTML :

برای فارسی نویسی در زبان برنامه نویسی HTML می بایست به صفحه بگویید که قصد انجام این امر را دارید . یکی از خصوصیت هایی که در این قسمت مورد استفاده قرار می گیرد ، DIRECTION است . با استفاده از این کاراکتر می توانید کاراکتر های تان را از سمت راست به چپ یا بلعکس مرتب نمایید .

  1. در شروع تگ <p> یا هر تگ دلخواهی را باز می کنیم . در این مقاله تگ <p> را در نظر گرفته ایم .
  2. مشخصه style را به تگ <p> بیافزایید و پس از آن علامت = را قرار دهید .

<” “=p style>

  1. در این بخش میان دو ” ” استایل مورد نیاز = direction را انتخاب می نماییم . حال برای برای نوشتن به صورت راست به چپ عبارت rtl و برای نوشتن به صورت چپ به راست عبارت ltr را روبروی direction درج می کنیم .

<” p style=“ direction: rtl>

  1. تگ <p> را در این بخش به صورت زیر می بندیم .

 </p>متن مورد نظر < ”p> style= “direction: rtl>