طراحی سایت
آشنایی با پنل تنظیمات طراحی سایت
07/07/2019
طراحی-سایت-تهران
سرورهای مجازی ویندوز در طراحی سایت
07/07/2019
نمایش همه

آشنایی با سرور مجازی لینوکس

طراحی سایت

طراحی سایت

آشنایی با سرور مجازی لینوکس هرگاه سرورهای قدرتمند وبزرگ به سرورهای کوچکتر تقسیم شوند سرور مجازی یا vpn   ایجاد میشود. در حقیقت سرور های مجازی که سیستم عامل آنها لینوکس باشد را  سرو های مجازی لینوکس می نامیم . سرور مجازی لینوکس به معنای سرور خصوصی مجازی است که بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا می شود. توزیع های مختلف سرور مجازی لینوکس شامل مواردی همچون دبیان، سنتوس، ابونتو و … میشود .

سرورهای مجازی لینوکس در طراحی وب سایت اهمیت ویژه ای دارند از آن جهت که امنیت بسیار بالایی دارند و بسیار مناسب سرورهای میزبانی وب سایت هستند و کنترل پنل هایی از قبیل دایرکت ادمین و سی پنل بر روی این نوع سیستم عامل نصب میشود. اگر در طراحی سایت فکر میکنید که ترافیک زیادی دریافت میکنید یا درآینده ممکن است با ترافیک زیادی رو به رو شوید، حتی اگر میخواهید کنترل بیشتری روی موارد نصب شده داشته باشید، سرور مجازی لینوکس بهترین گزینه است .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

مزایای سرور مجازی لینوکس چیست ؟

هزینه ی کم، اعتماد بهبود یافته، امنیت افزایش یافته و سادگی کاربرد ازجمله مزایای سرور مجازی لینوکس است. با اینحال بیشتر برنامه نویسان، وبمسترها و طراحان توسعه دهندگان که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند، انعطاف پذیری این سرور را به عنوان بزرگترین مزیت آن ذکر می کنند.

انعطاف پذیری میتواند یکی از مزایای بزرگ یک سرور باشد این موضوع بدین معنی است که می توانید به راحتی سیستم عاملی که دوست دارید را نصب کنید و نرم افزارهای موردنیاز را نصب یا حذف نمایید. همچنین قادر خواهید بود محیط VPS خود را برای بهبود عملکرد و نیز بهینه سازی تجربه کاربران و بازدید کنندگان سایت اصلاح کنید. اگر در حال طراحی سایت برای شرکت هستید میتوانید از تمام مزایای  موجود استفاده کنید اساسا اگر فکر میکنید ترافیک طراحی سایت تهران در حال افزایش است بهتر است از سرور های مجازی بهره بگیرید و بهترین سرور در این زمینه سروز مجازی لینوکس است.

 

طراحی سایت

تفاوت سرور مجازی لینوکس با سرور اختصاصی در طراحی سایت چیست؟

سرور خصوصی مجازی تنها بخش مجازی بر روی رایانه فیزیکی است. سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی متعدد تقسیم می شود و همین امر می تواند هزینه های موجود را کمتر نمایید. به همین خاطر است که سرور مجازی لینوکس ارزان تر از سرور اختصاصی است. سرور اختصاصی همانطور که از نامش پیداست تنها به یک کاربر اختصاص داده می شود. آشنایی با پنل تنظیمات طراحی سایت که از بهترین و جدید ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

معایب سرور مجازی لینوکس به شرح زیر می باشد:

  • برقراری ارتباط ریموت تنها با نرم افزار جانبی: در سرورهای مبتنی بر لینوکس شما برای مدیریت آسان و کاربردی سرور نیاز به نرم افزار جانبی جهت برقراری ارتباط SSH با سرور دارید.
  • رابط کاربری پیچیده: سرورهای مبتنی بر لینوکس بر خلاف سرورهای ویندوز قابلیت مدیریت بدون دانش فنی تخصصی را ندارند.
  • عدم پشتیبانی از محصولات مایکروسافت: در لینوکس امکان استفاده و بهره برداری از محصولات مایکروسافت به خوبی وجود نداشته و در اکثر مواقع استفاده از آنها توجیه فنی نخواهد داشت.
  • عدم وجود کنترل پنل رایگان مناسب: در سیستم عامل لینوکس کنترل پنل کامل و قدرتمندی جهت مدیریت سرور از طریق رابط وب نداشته و موردهای موجود غیر رایگان هستند.