فلش در طراحی سایت
تحلیل و بررسی تاثیر به کارگیری فلش در طراحی سایت
12/12/2016
بررسی میزان اهمیت فرم ها در طراحی سایت
13/12/2016
نمایش همه

آشنایی با مشکلات استفاده از فایل های فلش در طراحی وب

مشکلات استفاده از فایل های فلش

 

ایندکس نشدن مطالب وب سایت با استفاده از فایل های فلش :

یکی از اصلی ترین مشکلات استفاده از فایل های فلش در فرآیند طراحی سایت ، ناتوانی موتور های جستجو گر در خواندن محتوای این فایل ها می باشد ، به بیان دیگر محتوا و مقالاتی که در فایل های Flash قرار دارند در موتور های جستجو index نمی شوند ، بنابراین می توان نتیجه گرفت وب سایت هایی که در طراحی وب سایت شان از فایل های فلش استفاده می کنند عملا نمی توانند در نتایج موتور های جستجو گر جایگاه مناسبی داشته باشند . موتور های جستجوگر طبق بررسی محتوای وب سایت و رابطه مطالب سایت با عبارات کلیدی search شده توسط مخاطب نتایج را در اختیار وی قرار می دهند ، لذا وب سایت هایی که مطالب شان توسط عنکبوت های موتور های جستجو قابل بررسی نمی باشند رتبه مناسبی در نتایج جستجو نخواهند داشت .

هزینه های بسیار زیاد در استفاده از فلش :

یکی دیگر از مشکلات استفاده از فایل های فلش هزینه های بسیار زیاد آن ها می باشد . معدود اشخاصی هستند که در طراحی سایت با Flash تبحر دارند از این رو خواهان هزینه های بسیار بالا برای انجام این نوع از طراحی سایت می باشند . با این تفاصیر طراحی وب سایت به همراه فایل های فلش اصلا به صرفه نمی باشد .

مشکلات استفاده از فایل های فلش

مشکلات امنیتی استفاده از فایل های فلش در طراحی سایت :

خطر های امنیتی نیز یکی دیگر از مشکلات استفاده از فایل های فلش محسوب می شود . یک طراح وب سایت توانایی این را دارد که در فایل فلش وب سایت کد های ویرانگری را قرار دهد و هنگام نمایش آن فایل ها در مرورگر مخاطب دسترسی هایی به دست بیاورد که از لحاظ امنیتی بسیار خطرناک هستند . برخی از این دسترسی ها عبارت اند از :

  • امکان مشاهده اطلاعات فنی کاربر
  • امکان مشاهده آی پی کاربر
  • امکان دسترسی به فایل های شخصی
  • فعال کردن میکروفن دستگاه

ناتوانی در به انتشار مطالب :

قسمت قابل توجهی از بازاریابی انواع وب سایت های موجود در فضای مجازی مربوط به انتشار محتوا و تصاویر وب سایت در رسانه های اجتماعی و دریافت بازده از آن ها می باشد . در فایل های فلش قابلیت انتشار و امکان قرار دادن این فایل ها در شبکه های اجتماعی وجود ندارد ، از این رو برای وب سایت هایی که از بازدید بالایی برخوردار می باشند نکته ای منفی به حساب می آید .