طراحی نرم افزار
برای طراحی سایت از چه فونتی استفاده کنیم
08/06/2019
طراحی-سایت-تهران
آشنایی با طراحی سایت قاب سازی در تهران
08/06/2019
نمایش همه

آشنایی با گرید در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

آشنایی با گرید در طراحی سایت گرید چیست و چه نقشی در طراحی سایت دارد ؟ گرید ها خطوط عمودی و افقی منظم و هماهنگی هستند که ساختار و اسکلت بندی کلی برای هر طرحی را فراهم می نمایند . در طراحی سایت از گرید برای تقسیم بندی منظم در گرافیک سایت استفاده می شود . طراحی سایت هایی که با استفاده از گرید طراحی می شوند ریسپانسیو نیز می باشند ، بدین معنا که طراحی سایت در گوشی های همراه به همان صورت که در کامپیوتر مشاهده می شود ، دیده می شود .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

اهمیت گرید در طراحی سایت

گرید به طراح سایت این امکان را می دهد که ایده ها و خلاقیت های ذهنی خود را در قالبی منظم و دارای تناسب ، اجرا نماید و این تقسیم بندی های ایجاد شده توسط گرید ، موجب بهتر نمایان شدن تصاویر و متون در طراحی سایت می گردد و اطلاعات طراحی سایت به شکل واضح تری به کاربران اینترنتی منتقل می شود . طراحی سایتی که دارای نظم و هماهنگی باشد ، از دید کاربران نیز جذاب تر و مورد اطمینان تری می باشد .

 

انواع گرید در طراحی سایت

 

  1. گرید نوشتاری در طراحی سایت

ساده ترین نوع گرید ، گرید نوشتاری می باشد که از یک ساختار متنی و تصاویر جاسازی شده در قالب متن ساخته شده است و از این نوع اسکلت بندی برای ارائه ی مطلب در داخل مقالات ، کتاب ها و وبلاگ ها استفاده می شود .

 

  1. گرید ستونی در طراحی سایت

در این نوع گرید همان طور که از نام آن پیداست از ستون ها برای تقسیم صفحات طراحی سایت استفاده می شود و می توان هر ستون را به متن با تصاویر خاصی اختصاص داد و میان آنها نیز پل ارتباطی قرار داد . این گرید برای ایجاد جلوه های ویژه نیز بسیار مناسب می باشد .

 

  1. گرید قسمتی در طراحی سایت

در گرید قسمتی ، طراحی سایت را به قسمت های افقی و عمودی تقسیم بندی کرده و فضاهای گوناگون و محدودی را در طراحی سایت ایجاد می نمایند . این نوع گرید برای طراحی سایت های پیچیده که نیاز به کنترل بیشتری دارند و همچنین طراحی سایت هایی که دارای جلوه های ویژه می باشند ، بسیار مناسب می باشد . از جمله طراحی سایت های فروشگاهی و آموزشی که نیاز به گالری تصاویر و متون بیشتری دارند .

 

  1. گرید سلسله مراتبی در طراحی سایت

گرید های سلسله مراتبی دارای تقسیم بندی های غیر هم اندازه ولی منظم می باشند که توسط خود طراح سایت یا گرافیست و با توجه به ایده های گرافیکی که در ذهن دارند ، طراحی می شوند .

 

طراحی سایت

طراحی سایت

نکته ی آخر

گرید ها دارای استانداردهای مشخص جهانی می باشند و اگر قصد دارید طراحی سایت خود را با استفاده از گرید تقسیم بندی نمایید ، از این تقسیم بندی های استاندارد استفاده نمایید . برای طراحی سایت از چه فونتی استفاده کنیم از بهترین و جدید ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد که مطالعه آن را به کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.