طراحی سایت
آموزش Adobe Dreamweaver در طراحی سایت لیموترش :
26/11/2016
آموزش نصب جوملا در cPanel در طراحی سایت لیموترش بخش ۳
27/11/2016
نمایش همه

آموزش نصب جوملا در cPanel در طراحی سایت لیموترش بخش ۲

در بخش اول از مقالات آموزشی طراحی سایت لیموترش ، با چگونگی ورود به سی پنل و نحوه آپلود فایل در آن آشنا شدیم . حال به ادامه مراحل آموزش نصب جوملا در cPanel می پردازیم.
۳٫ در این قسمت می بایست فایل آپلود شده را از حالت فشرده خارج کنید یا به بیان دیگر آن را extract نمایید . برای انجام این امر نیز طبق تصویر زیر در پوشه public_html روی فایل مورد نظر تان کلیک راست نموده و گزینه extract را انتخاب کنید .

طراحی سایت

در پنجره باز شده نیز دوباره گزینه Extract Files را انتخاب کنید :

طراحی سایت

اگر عملیات به صورت صحیح انجام شده باشد در قسمت Extraction Results نمایش داده خواهد شد . سپس همانند تصویر زیر گزینه Close را انتخاب کنید :

طراحی سایت

۴٫ در این قسمت می بایست اقدام به تولید یک دیتابیس به همراه رمز عبور و نام کاربری نمایید . لذا برای انجام این کار ابتدا همانند تصویر روی لوگوی cPanel کلیک نموده و به صفحه اول هاست بازگردید .

طراحی سایت

در صفحه نخست هاست گزینه MySQL® Databases را انتخاب کنید .

طراحی سایت

حال در صفحه پیش روی تان در قسمت New Database یک نام برای دیتا بیس تان در نظر بگیرید . برای این نام نیز تا حد امکان از کلمات معنا دار استفاده نکنید ، سپس گزینه create database را انتخاب کنید .

6

اگر با پیام زیر رو به رو شوید ، ساخت دیتابیس تان موفقیت آمیز بوده است . نام دیتابیس تان را در این قسمت کپی نموده و در مکانی مطمئن آن را ذخیره کنید زیرا در ادامه مسیر نصب جوملا به آن نیازمند می باشد . حال برای بازگشت به صفحه قبل گزینه Go Back را انتخاب کنید .

طراحی سایت

حال نیاز است که در این بخش یه نام کاربری جدید بسازید . در صفحه Add New User کادر ها را به شکل زیر تکمیل نمایید :
•    برای قسمت username یک عبارت انگلیسی بنویسید و تنها از اعداد و حروف استفاده نمایید .
•    برای رمز عبور نیز بهتر است از رمز عبور پیشنهادی سی پنل استفاده کنید . (روی گزینه Password Generator کلیک کنید )

طراحی سایت

در صفحه باز شده ابتدا گزینه  Generate Password را انتخاب نمایید و رمز عبور تولید شده را به عنوان رمز عبور دیتا بیس تان در مکانی امن ذخیره کنید . در ادامه تیک تنها گزینه موجود در صفحه را بزنید و سپس بر روی دکمه Use Password کلیک نمایید .