طراحی سایت
آموزش notepad++ در طراحی سایت نونگار-بخش اول
28/11/2016
طراحی سایت
سایت اینترنتی چیست ؟
29/11/2016
نمایش همه

آموزش notepad++ در طراحی سایت نونگار-بخش دوم

طراحی سایت

طراحی سایت

 

در بخش اول از آموزش notepad++ با کاربرد و نحوه عملکرد این نرم افزار آشنا شدیم . در این مقاله از سری مقالات طراحی سایت لیموترش به روش حذف تمام توضیحات کدهای یک فایل در نرم افزار notepad++ می پردازیم .

همانطور که می دانید می توان از عبارات توضیحی نوشته شده میان کد ها استفاده نمود . اگر نیازمند حذف چندین کامنت از یک یا چند فایل می باشید ، استفاده از این ترفند به شما توصیه می شود . ممکن است خیلی وقت ها خواسته باشید متون توضیحی میان کد های وبلاگ یا وب سایت تان را بدون هدر دادن زمان حذف کنید . برای انجام این امر نرم افزار notepad++ را به شما پیشنهاد می نماییم زیرا علاوه بر سبک و رایگان بودن ، ویژگی های بسیاری را در خود جای داده است . قبل از شروع به هر فعالیتی ابتدا می بایست از چگونگی درج توضیحات در میان کد های هر زبان برنامه نویسی مطلع باشید . به طور مثال در زبان برنامه نویسی Javascript اگر در ابتدای خطی // داشتید ، متن مورد نظر یک متن توضیحی می باشد . در تصویر زیر نمونه ای از نحوه نمایش توضیحات در کد های javascript را مشاهده می نمایید .

طراحی سایت

در این مرحله می بایست ابتدا با فشردن کلید ctrl+f صفحه find را باز نمایید . سپس به سربرگ mark رفته و متن وارد شده در ابتدا خط توضیحی را در قسمت find what وارد نمایید . فراموش نکنید که گزینه Bookmarkline حتما باید فعال باشد و گزینه mark all را انتخاب کنید . پس از طی نمودن مسیر ذکر شده همه عباراتی که دارای نشان // می باشند علامت گذاری می شوند .

طراحی سایت

حال همانند مسیر مشخص شده در تصویر زیر عمل کنید :

طراحی سایت

پس از طی نمودن مراحل ذکر شده شاهد حذف شدن یکباره تمامی متن ها با کد های مشابه خواهید بود .