طراحی سایت تبلیغاتی
آشنایی با مزایای موجود در طراحی سایت تبلیغاتی
15/12/2016
آشنایی با تبلیغات کلیکی و کاربرد آن ها
16/12/2016
نمایش همه

آیا با اصول طراحی سایت آشنا هستید

 

اعتبار سنجی طراحی سایت یکی از مهم ترین مواردی است که طراحان وب سایت و برنامه نویسان می بایست همیشه آن را مورد نظر قرار دهند .

اخیرا استاندار ها و اصول طراحی سایت با توجه به تخصصی شدن حوزه طراحی وب سایت به صورت زیر بخش بندی شده اند :

  • W3C یا استاندارد ها و اصول کنسرسیوم جهانی طراحی سایت
  • IETF یا استاندار های مربوط به کمپانی موسوم به نیروی ضربت فضای مجازی
  • استاندار های مربوط به سازمان استاندارد بین المللی
  • ابداعات مهندسین رایانه یا RFC
  • استاندارد یونی کد
  • استاندارد های ارائه شده از سوی جامعه سازنده رایانه اروپا
  • و استاندارد های IANA

اصول طراحی سایت

آشنایی با استاندارد ها به صاحبان وب سایت ها کمک می کند تا از دسترسی افراد به تمامی اطلاعات بارگذاری شده اطمینان حاصل نمایید ، هم چنین پروسه توسعه وب سایت لذت بخش تر و سریع تر پیش خواهد رفت . اگر طراحی وب سایت تان را به نحوی انجام دهید که با انواع استاندارد ها و اصول طراحی سایت سازگاری داشته باشد ، استفاده از وب سایت تان برای کاربران آسان تر خواهد شد . ممکن است اشخاصی که قدرت بینایی خود را از دست داده اند ، سیستم هایی برای خواندن صفحات طراحی سایت ها داشته باشند . اشخاصی که از بینایی ضعیفی برخوردار می باشند ممکن است خواهان صفحاتی باشند که امکان بزرگ نمایی آن ها وجود داشته باشد .

رعایت اصول طراحی سایت و تاثیر آن ها در دسترسی سایت :

رعایت استاندارد های وب به صفحات طراحی وب سایت تان در نتایج جستجو وضوح بیشتری خواهید بخشید ، هم چنین موجب سادگی اطلاعات ساختاری اسناد برای دسترسی موتور های جستجو گر می شوند . به دلیل به کار گیری استاندارد های وب فهم ساختار اسناد شما برای برنامه های سمت سرویس دهنده آسان می گردد و شاهد نتایج بهتری خواهید بود . این استاندارد ها به گونه ای نوشته شده اند که مرورگر های قدیمی نیز توانایی درک مبانی ساختار اسنادتان را دارند . نا گفته نماند حتی اگر مرورگر های قدیمی نتوانند جدید ترین ضمیمه های مربوط به استاندارد ها را درک نمایند ، نواتایی نمایش آن ها را دارند .