شکست طراحی سایت
روش جلوگیری از شکست طراحی سایت
13/12/2016
هاست مناسب برای طراحی سایت
تعیین اهداف و کارکردها برای طراحی سایت
14/12/2016
نمایش همه

آیا طراحی سایت مسطح یا flat را می شناسید ؟

طراحی سایت مسطح

 

دو شرکت بزرگ در حوزه کامپیوتر به نام های اپل و مایکروسافت محصولات و کالاهای خود را به صورت فلت یا مسطح طراحی نمودند و موجب رونق یافتن استفاده از این روش طراحی شدند . شرکت مایکروسافت طراحی مسطح یا فلت را ابتدا برای وینذوز ۸ مورد استفاده قرار داد سپس از این روش برای طراحی ویندوز فون استفاده کرد . با گذر زمان  طراحان سایت با مشاهده استقبال از این نوع طراحی ، به طراحی سایت مسطح روی آوردند و در پروژه های طراحی سایت خود از این متد استفاده نمودند .

استفاده از حداقل کاراکتر ها :

در طراحی سایت مسطح می بایست استفاده از کاراکتر های موجود در صفحه را به حداقل رساند . در این روش طراحی سایت برای ارائه رابط کاربری سبک و تخت به مخاطبین وب سایت عدم به کارگیری سایه ها ، اشکال سه بعدی و حاشیه ها الزامیست . به دلیل شباهت این نوع از طراحی و طراحی اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند ، این نوع از طراحی سایت در کاربران موبایل بسیار پر طرفدار خواهد بود .

سادگی در رابط کاربری طراحی سایت مسطح :

اگر تا کنون به وب سایت هایی که به این صورت طراحی شده اند دقت کرده باشید ، شاهد رابط کاربری ساده ی آن ها بوده اید .عدم به کارگیری منو های عجیب و دکمه هایی با اندازه های بزرگ کاربران تلفن های هوشمند می توانند به آسانی اطلاعات مورد نظر خود را به دست بیاورند .

طراحی سایت مسطح

اهمیت رنگبندی وب سایت :

در طراحی سایت مسطح با ساده سازی وب سایت و حذف کاراکتر های غیر ضروری ، شاهد آسان شدن رابط کاربری آن ها خواهیم شد . سعس کنید رنگ بندی وب سایت تان به گونه ای باشد که کاربران بیشتری را جذب نماید .

میزان محبوبیت طراحی سایت مسطح :

محبوبیت این روش از طراحی سایت با توجه به نظر مخاطبین وب سایت روز به روز رو به افزایش است . از این رو یک طراح وب سایت موفق با حذف تامی کاراکتر ، با تمرکز نمودن بر آیکون ها و رنگ بندی می توانید طراحی وب سایت حرفه ای داشته باشید .