طراحی سایت فروشگاهی
21/04/2016
طراحی وب سایت
۵ اشتباه رایج در طراحی وب سایت :
04/09/2016
نمایش همه

آیا ما بین UX و UI در طراحی سایت تفاوتی وجو دارد ؟

طراحی سایت

اصطلاح طراحی بسیار مبهم و گسترده می باشد به طوری که وقتی شخصی می گوید من طراح هستم فعالیت وی به سادگی برای شما قابل درک نمی باشد . طراحی دارای زیر شاخه های بسیاری می باشد که هر یک از آن ها نیازمند فراگیری تخصص خود را دارند.
UX به چه معناست ؟
UX از واژه User Experience که به مفهوم رفتار یا احساسات کاربر در رابطه با استفاده از یک سیستم یا محصولی خاص می باشد . به بیانی دیگر به معنای”تجربه کاربر” می باشد . طراحان UX در تلاش اند بهترین روش را برای آشنایی بهتر کاربران با محصولات و خدمات ایجاد کنند. طراحان وب سایت می بایست علاوه بر طراحی سایت زیبا با در نظر گرفتن علایق و احساسات مخاطبین طراحی وب سایت خود را به گونه ای انجام دهند که ارتباطی نزدیک بین کاربر و وب سایت به وجود آید.
UI به چه معناست ؟
UI از واژه User Interface به معنای تاثیر متقابل انسان و ماشین گرفته شده است . به بیانی دیگر در مبحث طراحی و ساخت سایت با نام “رابط کاربری” شناخته شده است . تمرکز UI بر خلاف UX روی چگونگی صفحه بندی شدن محصولات می باشد . طراحان UI وظیفه دارند با به کار گیری ابزار های مختلف وب سایت را طوری طراحی کنند که امکان پیاده سازی مسیر طراحی شده توسط طراح UX وجود داشته باشد.
تفاوت UI و UX در چیست ؟
معمولا توسط افرادی با اطلاعات محدود  و مبتدی این دو مخفف به صورت اشتباه استفاده می شوند . این دو کلمه کاملا از نظر معنایی با یکدیگر تفاوت دارند اما معمولا به جای یکدیگر استفاده می شوند .
UIبه هر چیزی اعم از متون ، تصاویر ، ویدئو ها ، ماژول ها ، دیاگرام ها و سایز و مکان و رنگ آن ها تعلق می گیرد.
UX نسبت به UI وسعت بیشتری دارد و به احساس کاربر پس از استفاده از خدمات و محصولات شما اطلاق می گیرد .
به طور کل یک محصول UX است و بخش های آن UI می باشد. در واقع UI سیستمی است که کاربر به کمک آن می تواند با ماشین ها ارتباط برقرار نمایند .