جوملا یا وردپرس؟
04/04/2017
طراحی فروشگاه کتاب
طراحی سایت کتاب فروشی آنلاین
06/04/2017
نمایش همه

آینده طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

آینده طراحی سایت ریسپانسیو

در سال ۲۰۱۶ هستیم و تصور طراحی سایت بدون قابلیت ریسپانسیو خنده دار است به گونه ای که وقتی صحبت از طراحی سایت است قابلیت ریسپانسیو بودن وب سایت به طور بدیهی در این کلمه گنجانده شده است و نیازی به بیانش نیست.

آینده طراحی سایت ریسپانسیو چه خواهد بود و طراحی وب سایت به چه مرز هایی خواهد رسید ؟

برای این منظور بد نیست بدانیم تاریخچه ریسپانسیو به چه زمانی باز میگردد و از کجا وارد طراحی وب شد .
طراحی سایت واکنش گرا درست از زمانی مطرح شد که احساس نیاز به این فرآیند طراحی کاملا ملموس شد .یعنی ظهور موبایل های هوشمند و مشکل اندازه صفحات سایت در گوشی تلفن همراه !!
شاید دیده باشید که وقتی یک سایت را در گوشیتان باز کنید سایت پیشوند m میگیرد این m نشان دهنده این است  که سایت ریسپانسیو نیست و به طور جدا گانه یک بار برای موبایل طراحی شده است .
دقت کنید که هزاران دستگاه در اینچ های مختلف وجود دارند که اگر بخواهیم برای هرکدام یک سایت در ابعاد مناسب طراحی کنیم کاری عبث و بیهوده است در این زمان است که ریسپانسیو به فریادمان میرسد و به سایت قابلیتی میدهد که خود متناسب با دستگاه تغییر کند.

آینده طراحی سایت واکنش گرا :

تکنولوژی و دیوایس های مورد استفاده روز به روز در حال پیشرفت در شکل ها و ابعاد مختلف هستند .
و یکی از چالش های طراحی سایت ریسپانسیو مطابقت با این دیوایس هاست برای مثال اپل واچ را در نظر بگیرید ابعاد چندان بزرگی ندارد و لمسی است چالش طراحی ریسپانسیو اسکرول مناسب است به گونه ای که کاربر را تنها برای تماشای یک عکس با ابعاد بزرگ خسته نکند و تطابق با حالت لمسی آن برای ورود اطلاعات است .
پس طراحی سایت ریسپانسیو میبایست تطابق و رشدی از نظر امکانات و قابلیت ها در جهت دیوایس های آینده در ابعاد مختلف و همچنین قابلیت های صوتی و تصویری آنها داشه باشد.