CSS3 چه ابزاری را در اختیار ما قرار می دهد؟
22/11/2016
طراحی وب سایت و توسعه وب سایت یکی نیستند بخش دوم
24/11/2016
نمایش همه

از قابلیت های HTML5 و تأثیرات آن بر طراحی سایت چه می دانید؟

طراحی سایت

کاربردهای HTML در طراحی سایت را در مقالات دیگر برای شما عزازان به اختصار توضیح داده ایم که با مراجعه به بخش مقالات سایت می توانید آنها را مطالعه کنید. از مشخصات HTML5 می توان به عدم نیاز به افزونه‌‌هایی مانند فلش برای پخش ویدئوهای آنلاین در مرورگرها نام برد. اما تغییرات به اینجا ختم نمی شود و قطعاً ما شاهد تغییرات اساسی در وب می باشیم که بسیار فرا تر از اینها خواهد بود. وب سایت ها امروزه به مانند نرم افزارهای کاربردی عمل می کنند و گزینه های مختلفی مانند ویرایش آنلاین تصاویر را در اختیار ما قرار می دهند. در اینجا ایراداتی وجود دارد که ممکن است در طراحی سایت که تأکید ما بر آن است مشکل آفرین شود. توسعه دهندگان و برنامه نویسان و کارشناسان طراحی سایت برای به وجود آوردن ویژگی های پیچیده در وب سایت ها زبان های گوناگونی HTML و CSS و جاوا اسکریپت را در کنار یکدیگر به کار گرفته اند که تعامل میان آنها ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله کند کار کردن سایت ها در طراحی سایت شود. شیوه کارکرد این سایت ها در مرورگرهای گوناگون با یکدیگر تفاوت دارد و حتی ممکن است باگ ها و حفره های امنیتی نیز در آنها وجود داشته باشد. اشتباهات نا خواسته و نیز از کار افتادن نرم افزارها و برنامه ها به دلیل همین استاندارد پیچیده فعلی است. بنابراین به یک استاندارد ساده و کاربری نیاز است که بتواند همان کارکردی را داشته باشد که کاربران از آن انتظار دارند.

ایجاد رابط برنامه نویسی HPL

اما از دیگر کاربردها و توانایی های این زبان برنامه نویسی به وجود آوردن رابط برنامه نویسی کاربردی API است که میان سرور و صفحات باز ارتباط مداومی را ایجاد می کند که باعث به روز بودن همیشگی صفحات می شود که برای کارشناسان طراحی سایت اهمیت فراوانی دارد. با این تغییری که ایجاد شده و قابلیتی که ذکر شد کاربران شبکه های اجتماعی می توانند همیشه به آخرین تغییرات ایجاد شده توسط دوستان دسترسی داشته باشند. دسترسی داشتن به بخشی از اطلاعات به صورت آفلاین یکی دیگر از امکاناتی است که HTML5 در اختیار کاربران و متخصصین طراحی سایت می گذارد و به مرورگر اجازه ذخیره هوشمند و دسته بندی شده اطلاعات را می دهد و امکان بازیابی بخشی از اطلاعات را نیز می دهد.

دیگر قابلیت‌های HTML5

طراحی سایت

مواردی که در بالا اشاره کردیم به بهبود استانداردها کمک کرده است و از جمله تغییراتی نیز که در نسخه جدید CSS انجام شده است مورد دیگری است که می تواند به بهبود گرافیک آنلاین بیانجامد. CSS نیز به مانند HTML به کاربران و متخصصان طراحی سایت این امکان را می دهد که پنجره های پویا نمایی را در صفحات وب قرار دهند. به صورت خلاصه باید بگوییم که اهداف طراحان HTML5 ساده تر و کاربردی تر شدن استانداردها و فضایی امن تر برای کاربران است. بهره گیری از تماما تغییرات حتی کوچک در طراحی سایت از اهداف هر طراح سایتی می باشد.