نموه کد طراحی سایت
راهنمای بازبینی طراحی سایت
26/03/2019
اصطلاحات طراحی سایت
معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت
26/03/2019
نمایش همه

استفاده از فضای منفی طراحی سایت

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

استفاده از فضای منفی طراحی سایت در طراحی سایت فضای منفی مانند فضای سفید در کاغذ هنگام چاپ است هنگامی که در محتوای کاغذ خود بخشی را سفید گذاشته باشیم هنگام چاپ هم آن قسمت سفید خواهد بود فضای منفی در طراحی سایت به آن بخش که دارای رنگ های یک پارچه در وب سایت است فضای منفی می گویند در حقیقت فاصله بین عناصر و آیکن ها و… یک صفحه در سایت را فضای منفی می گویند .بسیاری از طراحان سایت اعتقاد دارند هر چه بیشتر از فضای منفی در طراحی سایت استفاده شود بیشتر جلب توجه می کند و کاربر و بیننده را بیشتر جذب وب سایت می کند می توان گفت فضای منفی در طراحی سایت تکنیک کاربردی برای انتقال بیشترین مفاهیم با کمترین اطلاعات است.

 

طراحی سایت

نقش فضای منفی در طراحی سایت

با توجه به این موضوع که دو نوع فضا در طراحی سایت وجود دارد فضای منفی و فضای مثبت ،فضای مثبت به فضایی گفته می شود که در آن تصویر ، منوها ، متن و…در تشکیل صفح نقش دارند ، در صورتی که فضای منفی به فضایی گفته می شود که بین اجزا و عناصر باشد وبه کاربران در شناخت فضای مثبت کمک می کند. هدف از ایجاد فضای منفی توجه و تاکید به بخش خاصی از طراحی سایت است .هر چقدر از فضای منفی بیشتر استفاده کنیم وب سایت خود را هدفمند کرده ایم. راهنمای بازبینی طراحی سایت که از جدید ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

تقسیم فضای منفی در طراحی سایت

فضای منفی به دو بخش کوچک (micro) و کلان (makro) تقسیم می شود .فضای منفی بخش کوچک که فضای مابین اجزای بسیار کوچک مانند متن ها و…است و فضای منفی بخش کلان که به فضای مابین اجزای بزرگ مانند هدر وفوتردر طراحی سایت  تقسیم می شود .در فضای منفی کوچک که باید در آن به مسایل فاصله و ارتفاع و خطوط هر پاراگراف توجه نمود به صورتی که صفحه طراحی سایت خیلی شلوغ نشود و کاربر وبازدیدد کننده از سایت با دید ن صفحه سر در گم نشود .با توجه به این موضوع که اعمال نکات کاربرد فضای منفی درطراحی سایت کار آسان نیست و ایجاد نظم بین مارگینگ و پادینگ یک صفحه به زمان ودقت فراوانی نیاز دارد . کاملا باید فضای منفی درطراحی سایت دقیق ترازفضای مثبت  باشد چرا که در فضای منفی سعی براین است که با کمترین عناصر بیشترین مطلب را انتقال دهیم .تقریبا مانند هدر سایت که با دیگر اجزای سایت مانند فوتر وکناره های سایت طراحی شده هماهنگی  وجود داشته باشدتا کاربران به راحتی قادر  به جستجو باشند .

 

طراحی سایت

استفاده متناسب از فضای منفی در طراحی سایت

استفاده از فضای منفی خوب است ولی استفاده بیش از حد از فضای منفی در طراحی سایت ممکن است تاثیر منفی ونامطلوبی را در سایت داشته باشد .چرا که استفاده بیش از حد ممکن است باعث نادیده گرفته شدن بخش مورد نظر شما باشد .به همین دلیل برای کارایی فضای منفی در طراحی سایت باید در استفاده از آن متعال بود .