بک لینک در طراحی سایت
تاثیر بک لینک ها در طراحی سایت
09/12/2016
طراحی سایت
باور های اشتباه راجع به طراحی سایت رایگان
10/12/2016
نمایش همه

اس.کیو.ال SQL در طراحی سایت چه نقشی دارد

 

در مورد تعریف و پیشینه و اهمیت SQL و نقشی که این فناوری در طراحی سایت دارد در مباحث قبلی صحبت کردیم. حال به چند مورد از کاربردهای آن در طراحی می پردازیم. شرکت مایکروسافت در SQL2014 قابلیت های زیادی را جای داده است که به چند مورد آن اشاره می کنیم.

قابلیت پردازش آنلاین تراکنش در حافظه

این قابلیت که آن را به نام جدول درون حافظه ای نیز می شناسند، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که از نگاه کاربران منجر به افزایش سرعت دسترسی به داده ها بیش از گذشته در طراحی وب سایت شده است. این قابلیت در نتیجه تلاش شرکت مایکروسافت بر روی پروژه ای که هدفش افزایش سرعت مورد استفاده از حافظه روی سرورهای مدرن می باشد و Hekaton نام دارد به دست آمده است. به عبارتی دیگر در این فناوری سعی شده است جداول تمام دیتاها در طراحی سایت را در حافظه رم نگهداری کنند. در گذشته به علت فرایندهای لاک و لج در زمان تغییرات جداول سرعت کاهش پیدا می کرد و اکنون این جداول به همین خاطر به وجود آمده اند که تعداد لاک و لج ها را در زمان اجرای کوئری کاهش دهند.

احتیاج به دیسک پرسرعت در طراحی سایت

هرچند که دیتاها در این روش روی دیسک ذخیره نخواهند شد اما کماکان لاگ آنها بر روی دیسک است. به همین دلیل در طراحی سایت برای ست شدن با سرعت بالای رم داشتن دیسکی پر سرعت نیز نیاز است. همچنین وجود دیسک پر سرعت به خاطر لود شدن سریع جدول ها در هنگامی که سرور روشن می شود نیز هست. وقتی که سرور ریستارت می شود دیتاهای جداول از دیسک به رم منتقل می شوند و اگر سرعت دیسک پایین باشد سرور خیلی کند شروع به کار می کند.

نقش sql در طراحی سایت

عدم تناسب با جداول رشد سریع

دقت کنید که همانطور که گفتیم چون جداول بر روی دیسک ذخیره نمی شود و روی رم قرار گرفته اند و با توجه به محدودیتی که رم دارد استفاده کردن از این جدول ها در مورد دیتاهایی که جداولی با رشد سریع دارند اصلاً مناسب نمی باشد. بنابراین باید در طراحی وب سایت و استفاده از SQL به این موارد نهایت دقت را داشته باشید.

استفاده از تکنولوژی آزور برای یکپارچه سازی

یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده به SQL جدید یکپارچه سازی با سرویس ویندوز آزور و قابلیت پشتیبان گیری از دیتا روی فضای ابری است که می تواند استفاده های فراوانی در مباحث مربوط به طراحی سایت داشته باشد. در مورد این قابلیت و سایر قابلیت های جدید SQL نیز در مباحث بعدی مفصل اشاره خواهیم داشت.