طراحی سایت
طراحی سایت آتلیه
05/11/2016
طراحی سایت
روند رو به رشد تجارت الکترونیک در طراحی سایت
07/11/2016
نمایش همه

اشتباهات رایج در طراحی سایت کدامند؟

طراحی سایت

طراحی سایت

مجموعه طراحی سایت لیموترش همواره در تکریم مشتریان و احترام به حق و حقوق آنها پیشتاز بوده است. در همین راستا بر خود لازم دیدیم مطالبی را پیرامون نقاط ضعف طراحی سایت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طراحی سایت هم از نظر فنی و برنامه نویسی وگرافیک و هم از نظر مطابقت با خواست مشتری و کاربران بسیار اهمیت دارد.

 

اشتباهات موجود در طراحی سایت

طراحی سایت در طراحی سایت ممکن است اشتباهاتی رخ دهد که باعث بی تفاوتی کاربران و سرگردانی آنها به هنگام بازدید سایت شما شوند. از جمله مهمترین این اشتباهات فونت هایی است که در طراحی استفاده می شود. در طراحی سایت باید از فونت ها و منوهای با فونت درشت استفاده شود. بزرگ بودن فونت ها و وضوح آنها در سایت های نسل جدید بسیار اهمیت دارد. در جهت احترام به خواست های کاربران و علایق آنها باید قابلیت هایی نظیر تغییر سایز قلم و فونت نیز در سایت ها گنجانده شود. اشتباه دیگری که ممکن است کاربران را اذیت کند استفاده از موزیک در پس زمینه سایت می باشد که ممکن است با علایق کاربران همخوانی نداشته باشد و باعث خسته کردن کاربر شود.

اشتباهات رایج در طراحی سایت و راهکارهای جلوگیری از انجام آنها

  • سعی کنید در سایت از فایل های pdf استفاده نکنید.
  • یک سایت مناسب باید در مرورگرهای گوناگون و صفحات موبایل بدون مشکل و متناسب با آن مرورگر قابل روئیت باشد.
  • یکنواختی در هر زمینه ای قطعاً کسالت آور می باشد.
  • سعی کنید از استفاده فراوان یک فونت خاص و یک اندازه خودداری کنید.
  • استفاده از رنگ های مناسب و غیر تیره در پس زمینه نیز از دیگر مواردی است که باید رعایت شود.
  • استفاده نکردن از Alt و Title و وجود خطای ۴۰۴ نوعی نقصان در طراحی سایت شما می باشد که باید از آن پرهیز کرد.
  • موارد دیگری نیز از این اشتباهات رایج در طراحی سایت وجود دارد ، سادگی زیاد و تکرار بیش از اندازه ، باز شدن صفحات جدید و استفاده بی مورد و خسته کننده از آگهی ها از این موارد است.

با توجه به موارد مطرح شده باید توجه داشته باشید که شکل و شمایل و مطالب سایت باید با توجه به نیاز و محتوای سایت شما باشد و تمامی موارد فوق را باید با کارسناسان طراحی سایت در میان بگذارید.