اهمیت طراحی سایت واکنش گرا
30/06/2019
طراحی وب
آموزش های کاربردی طراحی سایت
01/07/2019
نمایش همه

اصول نگارش عقد قرارداد در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

اصول نگارش عقد قرارداد در طراحی سایت این مقاله توسط یک وکیل حرفه ای نوشته نشده که تخصصی در طراحی سایت برای وکلا داشته باشد. بلکه توسط مدیر یک شرکت توسعه طراحی سایت موفق ،بدون اخذ مدرک وکالت نگاشته شده است. اما چرا این مقاله نوشته شده به دلیل اینکه تعاریف سرویس گیرنده و توسعه دهنده از پروژه طراحی سایت مشخص باشد و طرفین بدانند که چه انتظاراتی از کل پروژه باید داشته باشند .

 

محدوده خدمات در طراحی سایت

ابتدا مهم ترین جنبه از کل پروژه طراحی سایت را بررسی کنید دقیقا بنویسید که شما به عنوان توسعه دهنده نرم افزار و طراحی سایت برای مشتری چه کاری می توانید انجام دهید .

  • آیا شما مسئول طراحی سایت و برنامه نویسی هستید ؟
  • طراحی سایت، چگونه مسئول بازاریابی خواهد بود ؟
  • میزبانی طراحی سایت ، زمانی که پروژه به اتمام رسید بر عهده چه کسی است ؟
  • اهمیت طراحی سایت واکنش گرا را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی-سایت-تهران

طراحی سایت تهران

نحوه قیمت و پرداخت برای طراحی سایت

اینجا جایی است که شما در صف مقابل با مشتری قرار دارید باید تعیین کنید که دقیقا شیوه پرداخت به چه شکلی است ؟ آیا قیمت پروژه طراحی سایت دقیق و مشخص است یا به شکل ساعتی کار خواهد شد؟ آیا پرداخت ها یک جا و در نقطه عطف پروژه طراحی سایت ، یعنی زمان تحویل صورت خواهد پذیرفت یا به صورت اقساط مبلغ اخذ خواهد شد. مستندات پرداخت و رد یابی هزینه ها چیست؟ آیا پرداخت برای طراحی سایت در تهران با در صد معینی به عنوان پیش پرداخت آغاز خواهد شد یا به صورت حساب ها صادر می گردد؟

 

مدت و فسخ قرارداد طراحی سایت

چه مدت طول خواهد کشید تا موضوع قرارداد طراحی سایت تحویل داده شود ؟ بازه زمانی اجرای قرار داد تا چه حد است و مجازات تاخیر در اجرا طراحی سایت به چه شکلی خواهد بود ؟ این موضوع بسیار مهم است به خصوص در مورد توافقنامه های طراحی سایت با کار آفرینان و راه اندازی طراحی سایت که مشمول ایده های بزرگ است . اما به عنوان توسعه دهنده طراحی سایت شما نیز دارای حق و حقوقی هستید .آیا کد توسعه داده شده در اختیار شما است یا کارفرما ؟ آیا می توانید کار طراحی سایت را به پایان برده و مالکیت معنوی آن را از آن خود کنید ؟

 

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

مالکیت معنوی طراحی سایت

یکی از جنبه هایی که نیاز به اشاره دارد مالکیت معنوی طراحی سایت است به طور معمول مشتری می خواهد تمام مالکیت معنوی را از آن خود کند از جمله کد منبع ، تمام فایل های دیجیتال ، اسناد و غیره مالکیت معنوی طراحی سایت بسیار مهم است به ویژه در طراحی صفحات وب وتوسعه نرم افزارهای آنلاین .

 

اطلاعات محرمانه طراحی سایت

بسیاری از مشتریان مایل هستند که تمام اطلاعات موجود در یک پروژه طراحی سایت به عنوان بسیار محرمانه رد و بدل شده و به هیچ وجه فاش نشود. این موضوع باید در هر قرار دادی، با تعیین جریمه اشاره گردد و به حدی از اطلاعات که می تواند فاش شود اشاره گردد. آیا توسعه دهنده ای که در حال کار کردن روی طراحی سایت برای مشتری است می تواند در طول اجرای پروژه ، از برخی از اطلاعات استفاده نماید این موضوعی است که باید به آن اشاره گردد.