پیج رنک طراحی سایت
خلاصه ای از عوامل مؤثر بر پیج رنک در طراحی سایت
15/12/2016
طراحی سایت تبلیغاتی
آشنایی با مزایای موجود در طراحی سایت تبلیغاتی
15/12/2016
نمایش همه

افزایش سرعت سایت در طراحی سایت حق کاربران است

 

کاربران مهم ترین مؤلفه ای هستند که در طراحی سایت باید به آن دقت داشت و در واقع سایت را باید آنگونه طراحی کرد که کاربر جذب آن شود و از بودن در سایت لذت ببرد تا دفعات بعد نیز به سایت مراجعه کند . موتورهای جستجو نظیر یاهو و گوگل نیز تلاش خود را می کنند تا تجربه ای خوب را برای کاربرانشان فراهم سازند. به همین دلیل زمانی که در فرآیند طراحی سایت افزایش سرعت سایت را نیز در نظر می گیریم کیفیت کلی سایت را افزایش داده و این کار رضایت کاربران را در پی خواهد داشت. هر کاربری این حق را دارد که اینترنت سریع را تجربه کند و می توان اهمیتی که این مؤلفه در طراحی وب سایت دارد را به وضوح در موتور جستجوی گوگل دید. ما در این مقاله و مجموعه مقالاتی در مورد افزایش سرعت سایت و طراحی سایت به نکاتی اشاره می کنیم که در افزایش سرعت سایت تأثیر گذار است. البته نکته ای که لازم به اشاره است این است که قبل از شروع به کار حتماً بک آپ تهیه کنید.

افزایش سرعت سایت

مؤلفه های مؤثر در افزایش سرعت سایت

چند مولفه ی کلی در سرعت سایت می توان نام برد و برای هر کدام از آنها نیز اجزایی تعریف کرد. اولین مورد مهم انتخاب یک هاست مناسب می باشد که هم تنظیماتی پیشرفته و مناسب داشته باشد و هم در محلی نزدیک به کاربران واقع شده باشد.در مورد هاست وتأثیر آن در سرعت سایت در مقاله ای جدا به صورت مفصل صحبت کرده ایم که در بخش مقالات طراحی سایت می توانید مشاهده کنید.

افزایش سرعت سایت

ذخیره کردن در کش مرورگر جهت بالا بردن سرعت سایت

مقاله های گوناگونی به زبان انگلیسی و ترجمه به زبان های دیگر وجود دارد که در آنها نحوه استفاده از Expires header ها برای اینکه از کش مرورگر استفاده نمایند و ارتباط آن با طراحی وب سایت وجود دارد. در واقع مرورگر سیستم شما با استفاده از این قابلیت متوجه می شود که برای لود کردن یک منبع، نیاز است دوباره درخواست بدهد یا اینکه به کش خود مراجعه کند. زمانی که شما برای منبعی مثلاً برای تصاویرExpires header  در نظر بگیرید مرورگر شما قادر خواهد بود که این منابع را در کش خود ذخیره کند و هنگامی که دوباره به سایت مراجعه کنید سرعت بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت چون این تصاویر در حافظه کش مرورگر از قبل ذخیره شده است. انجام این کار در طراحی سایت به بالا رفتن سرعت سایت شما و جلوگیری از انجام دوباره کاری به شما کمک خواهد کرد.