طراحی سایت
بهترین روش برای طراحی سایت هتل
25/03/2019
طراحی سایت
اهمیت لوگو در طراحی سایت
25/03/2019
نمایش همه

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

در برخی موارد طراحی سایت می تواند یک شغل خسته کننده و طاقت فرسا باشد. به دلیل اینکه بیشتر کاربران از برخی امکاناتی که شما در سایت استفاده می‌کنید رضایت ندارند. المان های آزار دهنده در طراحی سایت منجر می شود که کاربر از وبسایت شما خارج شده و به سراغ سایت دیگری با امکانات بهتر برود. به همین خاطر شما باید بدانید که چه امکانات و المان هایی برای وبسایت شما بهتر هستند و از آن المان ها آنها استفاده کنید. همچنین از المان های آزار دهنده در طراحی سایت که منجر به فراری شدن کاربر می‌شود شدیدا خودداری کنید.

اگر بخواهم یک مثال کلی برای المان های آزار دهنده در طراحی سایت بزنم، باید بگویم که المان هایی که حالت گیف یا فلش دارند می‌توانند هم مضر و هم مثبت باشد. به عنوان مثال المان هایی که به عنوان تبلیغات در وبسایت های خبری مورد استفاده قرار می‌گیرند و تعداد آنها بسیار زیاد است میتواند باعث شود که تمرکز کاربر از خواندن مقاله یا خبر از بین برود. به همین منظور از المان هایی که ظاهر گرافیکی گیف دارند کمتر استفاده کنید تا تمرکز کاربر در حین مطالعه و گردش در سایت شما از بین نرود.

طراحی نرم افزار

۵مورد از المان های آزار دهنده در طراحی سایت:

 

۱٫ پخش موسیقی در هر صفحه

ممکن است شما وب سایت رادیویی یا موسیقی داشته باشید که برای پخش موسیقی پس زمینه مشکلی نیست. اما در صورتی که یک وبسایت آموزشی ی خبری یا… دارید و در تمام صفحات موسیقی پس زمینه قرار داده اید، در کنار اینکه حجم اینترنت زیادی از کاربران گرفته می شود، باعث عدم تمرکز و عدم رضایت کاربر می شود و همین امر منجر می‌شود تا کاربر از سایت شما خارج شده و به سایت دیگر مراجعه کند.

 

۲٫ فونت های نامتعارف

در هر سایت با توجه به نوع کاربری فونت های مختلفی برای آنها استفاده می شود. در صورتی که از فونت های بسیار بزرگ یا فونت های بسیار ریز استفاده کنید باعث می شود که به بینایی خواننده آسیب وارد شود. به همین دلیل یک المان آزار دهنده در طراحی سایت محسوب میشود. همین امر منجر می‌شود که کاربر از سایت شما چشم‌ پوشی کند. البته توجه داشته باشید که در برخی موارد سایتها برای افراد کم بینا طراحی می شوند. پس برای این گونه افراد می بایست از فونت های درشت استفاده شود تا این گونه افراد برای مطالعه کردن دچار مشکل نشوند.

 

۳٫ صفحات پاپ آپ

تصور کنید که در حین مطالعه برای یک مقاله خیلی مهم هستید و تمرکز زیادی روی آن مقاله گذاشته اید. ناگهان یک صفحه دیگر برای شما باز می شود و برایتان مزاحمت ایجاد می کند. اکثر کاربران این صفحات را می بندد، که در نتیجه این صفحات از طرف گوگل امتیاز منفی دریافت می‌کنند.

استفاده از پاپ آپ جنبه تبلیغاتی دارد و صفحات اضافی برای شما باز می شود که معرف محصولی خاص است. ولی از المان های آزار دهنده در طراحی سایت می باشد و می تواند مزاحمت هایی زیادی را ایجاد کند که مورد رضایت کاربر نخواهد بود. البته از پاپ آپ در برخی سایت های معتبر نیز استفاده می‌شود. اما افراط از این صفحات می‌تواند منجر به از بین رفتن سئوی سایت شما شود. پس در استفاده از پاپ باید دقت زیادی داشته باشید و گاهاً اصلا استفاده نکنید.

 

۴٫ پیام های آزار دهنده

نوع دیگری از المان های آزار دهنده در طراحی سایت پیام هایی می باشند که در حین وبگردی برای شما نمایش داده می شوند. از شما درخواست می شود تا روی آنها کلیک کنید تا به زور به مقالات، محصولات یا اخباری که شما تمایل ندارید هدایت شوید. این نوع المان نیز می‌تواند کاربر را از سایت شما را منصرف کند. پس از المان های تبلیغاتی که کاربر را اجبار به کاری میکند یا میخواهد به زور صفحات دیگر برود استفاده نکنید. کاربر باید با میل خود به صفحات مورد نظرش هدایت شود. شما فقط نقش راهنما را ایفا کنید. شما باید هر قسمت را به خوبی برای کاربر نشان دهید تا کاربر با میل خود به صفحات مجزای سایت شما بروند. البته از اهمیت تبلیغات در طراحی سایت غافل نشوید.

 

۵٫ آیکونهای شبکه های اجتماعی

مدیران وب سایت ها تمایل دارند که کاربر از شبکه‌ های اجتماعی آنها نیز بازدید کنند. به همین منظور پس از باز کردن هر صفحه از کاربر درخواست میشود که از پیج اینستا یا کانال تلگرام آنها نیز دیدن کند. پس پیغامی را به شما نشان می دهد که شما به اجبار باید روی آن پیغام کلیک کنید. همین امر باعث می‌شود که کاربر از رفتن به شبکه‌ های اجتماعی شما منصرف شود و همین طور از صفحه ی سایت نیز خارج شود. چرا که کلیک کردن بر روی برخی از این تبلیغات اجباری می باشد. تا زمانی که شما روی آن کلیک نکنید، اجازه خواندن مقاله را ندارید. توصیه می‌شود در ابتدا از این فرآیند تبلیغاتی اصلا استفاده نکنید. به این ترتیب بدون وجود المان های آزار دهنده در طراحی سایت از مقاله یا محصول مورد نظر سایت شما را دیدن کند.

سخن پایانی

توجه به عدم استفاده از المان های آزار دهنده در طراحی سایت می تواند برای سئوی سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد. باعث میشود که گوگل به سایت شما امتیاز مثبت بدهد. به همین این منظور باید از شرکتهای طراحی سایت کمک بگیرید. تیم سئو نونگار پردازش به تمامی این نکات مسلط هستند و سایت شما را با بهترین کیفیت طراحی کنند.