طراحی سایت
کاربرد مگا منو در طراحی سایت
02/06/2019
طراحی نرم افزار
طراحی سایت آشنایی با دکوراسیون داخلی
02/06/2019
نمایش همه

انتخاب رنگ ها در طراحی سایت

طراحی وب

طراحی وب

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

انتخاب رنگ ها در طراحی سایت هدف از طراحی سایت جذب مخاطبان بیشتر و دیده شدن است که برای رسیدن به این هدف می بایست رتبه های برتر گوگل را از آن طراحی سایت خود کنید. رسیدن به رتبه های برتر گوگل و کسب رنکینک های بالا نیازمند رعایت المان ها و نکات خاصی است اما از همه مهم تر این نکته است که طراحی سایتی کاربر پسند داشته باشید. از آن جایی که رنگ ها تاثیر به سزایی در برداشت های ذهنی خصوصا در اولین بازدید دارند می توان گفت انتخاب صحیح رنگ ها با توجه به موضوع و کاربران سایت در موفقیت طراحی سایت نقش پر رنگی را ایفا می کند.

استفاده از رنگ خاص در طراحی سایت و همچنین لوگوی سایت شما علاوه بر این که موجب بروز هیجانات و احساسات مختلف در مخاطبان شما می شود همچنین می تواند باعث ماندگاری در ذهن ها نیز شود به صورت که پس از دیدن رنگ لوگو و سایت شما در هر جا دیگر به یاد شما می افتند که این مسئله به خودی خود یک نوع تبلیغات دائم و ماندگار به شمار می رود مانند رنگ زرد برای ایرانسل کاربرد مگا منو در طراحی سایت که از بهترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی-سایت-تهران

طراحی سایت تهران

تاثیرات رنگ ها در طراحی سایت

رنگ ها معانی و مفهوم های مختلفی دارند که به طور نا خود آگاه در ذهن بیننده نقش می بندند. به طور مثال برای یک سایت فوتبالی می بایست از رنگ های هیجانی تر و نزدیک به لباس تیم مورد علاقه استفاده کنید اما در طراحی سایت های مذهبی این موضوع کاملا برعکس می شود به این صورت که رنگ هایی مثل سبز مناسب هستند که مخاطب خاص هر سایتی متفاوت و شما می بایست مورد پسند بودن طراحی سایت برای کاربر را در اولویت  قرار دهید. به این ترتیب می توان گفت رنگ ها به همان اندازه ای ارزشمند و مهم هستند که گرافیک و محتوای سایت اهمیت دارند پس نباید از آن غافل شد.

 

طراحی سایت

طراحی سایت

نکات قابل توجه در انتخاب رنگ ها برای طراحی سایت شامل موارد زیر هستند:

رنگ هایی که برای نوشته های سایت استفاده می کنید علاوه بر این که می بایست خوانا باشند نباید چشم مخاطب را آزار دهد. همچنین رنگ نوشته ها و بک گراند می بایست مرتبط باشند و به گونه ای نباشد که نوشته ها در بک گراند محو شوند. در این میان ابزارهای مختلفی ارائه شدند که به مدیران سایت ها کمک می کند نا ترکیب رنگی مناسبی برای سایت خود انتخاب کنند.

روش عملکرد آن ها به این صورت است که پس از انتخاب یک رنگ توسط شما رنگ های مناسب دیگری با رعایت اصول و استانداردها معرفی می شوند. بعضی از این ابزارها سایه ها و گرادینت های زیبایی به شما ارائه می دهند که جذابیت سایت را دو چندان می کنند. معرفی انواع بافت ها و گروه بندی های مناسب و گوناگون از دیگر ویژگی ابزارهای کمکی انتخاب رنگ در طراحی سایت می باشد.