طراحی سایت
انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت
05/02/2018
طراحی سایت
تاثیر دامین اتوریتی بر سئو سایت
07/02/2018
نمایش همه

انتخاب عکس های مناسب در طراحی سایت

طراحی سایت

انتخاب عکس های مناسب در طراحی سایت

 

طراحی سایت: تصاویر نقش بسیار موثری در بیان مفاهیم و ارتباط با مخاطب دارند. در بسیاری موارد بهتر از برای القای درست مطالب از عکس های مرتبط با عناوین سایت استفاده شود. در بسیاری موارد مشاهده می شود که شاید ساعت ها نوشتن در رابطه با موضوعی نتواند نتیجه ی مناسبی از القای مفاهیم و احساس به مخاطب ایفا کند. اما تنها یک عکس به راحتی شاید بتواند بجای پرگویی ها به مخاطب احساس درست و مناسب را القا کند. از این جهت نقش عکس ها و تصاویر در طراحی سایت بسیار پررنگ و تاثیرگذار است.

 

 

 

لزوما در طراحی سایت ها نباید عکس ها توسط شخص خوتان عکسبرداری شده باشند  و در این مورد شما می توانید از سایت های فراوانی که اقدام به عرضه ی عکس های مختلف می نمایند نیز استفاده کنید.

طراحی سایت

طراحی سایت

نکاتی در ارائه ی بهتر تصاویر در طراحی سایت ها

 

_به دنبال عکس های با کیفیت و با وضوح بالا باشید . هرچه عکس ها دارای کیفیت بالاتری باشند سطح کار طراحی شما نیز بالاتر خواهد بود.

 

_طراحی وب سایت : سعی کنید یک عکس به یادماندنی را انتخواب کنید. عکس ها گویای مفاهیم و احساسات عمیق و متفاوتی هستند و چه بسا عکسی که شما انتخواب می کنید تا مدت ها در ذهن مخاطبان باقی بماند . لزوما نباید تغییری در عکس ایجاد کنید چه بسا سادگی تصاویر بسیار اثرگذار تر از عکس های با فوتوشاپ های گسترده باشند.

طراحی وب

طراحی وب

_عکس هایی متناسب با اهداف پروژه تان انتخواب نمایید. اگر صرفا به دلیل زیبایی یک عکس را انتخواب کنید و در طراحی سایت مورد نظر بکار ببرید شاید نتیجه ی دلخواه را از پروژه ی تان دریافت نکنید.

 

_از عکس های مصنوعی و غیرواقعی تا حد امکان استفاده نکنید. چه بسیار عکس هایی که با تغییرات بسیار زیاد بسیار غیرواقعی و دور از ذهن مخاطبان نیز باشند . استفاده از چنین عکس هایی به همان میزان که کلیشه ای ست و باعث خستگی نگاه بیننده می شود باعث پایین امدن سطح کارتان از نگاه زیبا پسندی نیز می شود.

 

_تصویری انتخاب کنید که مشابه و متناسب با برند مورد نظر باشد . تا در صورت مشاهده توسط مخاطبانتان برند و کالای مورد نظرتان در ذهن مخاطب تداعی شود .

سبک سازی در طراحی سایت

طراحی سایت

_تصاویری را برگزینید که ذهن و افکار مخاطبانتان را درگیر موضوع سایت تان کند. این تصاویر باید باعث جذب هرچه بیشتر نگاه بینندگانتان شود. در باره ی دیدگاهی که مخاطبان درباره ی شرکت یا محصولات ان سازمان دارند فکر کنید در نهایت به عکسی که بسیار نزدیک با این مفاهیم است دست می یابید.

 

_برای انتخواب عکس ها وقت و زمان کافی اختصاص دهید . با جدیت به جستجوی تصاویر بپردازید و به سادگی از کنار این موضوع عبور نکنید . این تصاویر باعث ارتقا و بالا رفتن سطح کار طراحی سایت شما خواهد شد.

 

_در پایان در باره ی مسائل کپی رایت و اجازه ی انتشار عکس ها به دقت عمل کنید . عکاسان وقت و زمان و هزینه ی بسیار بالایی را برای هر عکس میپردازند. پس برای اینکار ارزش قائل شوید.