تاثیر مولتی مدیا در کاهش حجم طراحی سایت
18/12/2016
محتوای قوی
ایجاد محتوای قوی در طراحی سایت چگونه میسر است
20/12/2016
نمایش همه

اهمیت ریسپانسیو کردن قالب wordpress

ریسپانسیو کردن قالب wordpress

 

اهمیت ریسپانسیو کردن قالب wordpress ، مبحث مورد نظر در مقاله امروز طراحی سایت لیموترش می باشد که در ادامه با نکاتی بسیار کاربردی در این راستا با شما عزیزان همراه خواهیم بود . همانطور که قابل مشاهده است امروزه با گسترش اینترنت و استفاده از دستگاه های هوشمند نظیر تبلت ها و تلفن های همراه ببه منظور وب گردی ، تمامی وب سایت ها برای حفظ کاربران خود ، نیازمند طراحی سایت ریسپانسیو  ( Responsive )یا واکنش گرا می باشند . یکی از اساسی ترین مشکلات کاربران اینترنت در استفاده از گجت ها این است که اکثر وب سایت ها برای کامپیوتر ها طراحی شده اند و در دستگاه های هوشمند به درستی قابل مشاهده نمی باشند . کاربران دستگاه های هوشمند و تلفن های همراه به طور معمول با مشکلات زیر برای مرور وب سایت ها مواجه می شوند .

مشکلات کاربران گجت ها :

  1. نمایش درهم و نا منظم منو ها و تصاویر موجود در طراحی وب سایت
  2. کوچک بودن اندازه فونت مطالب وب سایت
  3. عدم کارکرد لینک ها و کلید های موجود در طراحی سایت
  4. نیاز به اسکرول کردن در دستگاه های هوشمند زیرا اندازه عرض سایت از صفحه نمایش این گجت ها بزرگ تر می باشد .

ریسپانسیو کردن قالب wordpress

این گونه مشکلات موجب آزار کاربران و در نهایت خروج آن ها از وب سایت خواهد شد . از این رو بر طرف ساختن این امر بسیار مهم و ضروری می باشد .

روش ریسپانسیو کردن قالب WordPress :

اولین قدم در ریسپانسیو کردن قالب WordPress ، در نظر گرفتن خروجی قالب در حداقل ۳ گجت متفاوت با صفحات نمایش مختلف می باشد . در روند ریسپانسیو کردن وب سایت تان همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که فوتر وب سایت همیشه در پایین صفحه می بایست قرار بگیرد اما مکان قرارگیری بخش ساید بار می تواند نسبت به سایز صفحه نمایش مورد نظرتان متفاوت باشد . با استفاده از خاصیت @media که قادر به تشخیص سایز صفحه نمایشی که وب سایت در آن باز شده است را دارد ، می توانید برای انواع صفحات نمایش ، اندازه های مختلف طراحی نمایید .