طراحی سایت
نقش آیکون ها در جذابیت طراحی سایت
17/03/2019
طراحی سایت
الگوریتم موبایل سازگار با طراحی سایت
17/03/2019
نمایش همه

اهمیت پروسه ی اندازه گیری در طراحی سایت

طراحی-سایت-تهران

طراحی سایت تهران

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

اهمیت پروسه ی اندازه گیری در طراحی سایت ما دوست داریم چیزها را اندازه گیری کنیم. راه ما این است که بدانیم در طراحی سایت چقدر خوب یا بد است. اگرچه اعداد کل داستان را نمی گویند، آنها به بررسی وضعیت به شیوه ای سریع و آسان در طراحی سایت کمک می کنند. اما آیا می توانیم تجربه کاربر را اندازه گیری کنیم؟ در واقع ما می توانیم با وجودی که تلاش های تجربه کاربر برای بهبود کیفیت تعاملات کاربر و افزایش رضایت کلی در طراحی سایت هدایت می شود که نتایج کیفی است، اما نیاز به اندازه گیری تلاش های انجام شده و اندازه گیری پیشرفت آنها در طراحی سایت است های این اندازه گیری ها هستند.

 

اهمیت پروسه طراحی سایت

منظور از  KPI در طراحی سایت چیست؟ شاخص های عملکرد کلیدی، همچنین به عنوان در طراحی سایت شناخته می شود، اندازه گیری های قابل اندازه گیری است که به سازمان کمک می کند تا پیشرفت را در راستای اهداف خود در طراحی سایت تعریف و پیگیری کند. هایی که منجر به پیشرفت در جهت اهداف مرتبط با تجربه کاربر می شوند می توانند به عنوان UX در طراحی سایت شناخته شوند. میزان موفقیت وظیفه زمان بر روی وظیفه استفاده از جستجو در مقابل ناوبری نرخ خطای کاربر مقیاس قابلیت استفاده سیستم کیفی انتظارات و عملکرد گزارش شده است رضایت کلی بیایید از طریق هر یک از معیارها برویم و ببینیم چگونه می توانیم آنها را در طراحی سایت اندازه گیری کنیم.

 

طراحی سایت

معیارهای اصلی طراحی سایت

معیارهای تجربه کاربر کمی متفاوت از معیارهای استفاده شده در فروش، بازاریابی یا مالی در طراحی سایت هستند، زیرا آنها رفتار و نگرش انسانی را انعکاس می دهند. این نوع اطلاعات کمی دشوار است به نوبه خود به اعداد، اما از سوی دیگر بینش بزرگ را در مورد اندازه و مسائل مربوط به قابلیت استفاده و کمک به راحتی پیگیری تغییرات خود را از طریق زمان. تیم های طراحی می توانند از دو نوع در طراحی سایت استفاده کنند: کمی و کیفی. با استفاده از کارت پستال شما می توانید قالب های ایمیل را بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی در طراحی سایت ایجاد و ویرایش کنید! شامل بیش از ۱۰۰ جزء برای کمک به ایجاد قالب های ایمیل سفارشی سریعتر از همیشه قبل از. اکنون سعی کنید به صورت رایگان!

 

میزان موفقیت وظیفه در طراحی سایت

همچنین به عنوان نرخ تکمیل وظیفه در طراحی سایت شناخته شده است، میزان موفقیت وظایف وظیفه توسط کاربران به ترتیب است. این احتمالا مرسوم ترین معیار عملکردی است که نشان دهنده نحوه کارآیی کاربران در انجام وظایف خاص در طراحی سایت است. تا زمانی که وظیفه یک هدف مشخص و یا نقطه پایانی دارد، مانند تکمیل فرم ثبت نام، خرید یک محصول خاص و غیره، ما می توانیم میزان موفقیت را اندازه گیری کنیم. بنابراین قبل از جمع آوری داده ها، مهم است که آنچه را که موفقیت است در طراحی سایت تعریف کنیم.

میزان موفقیت وظیفه اگر چه این متریک هیچ چیزی در مورد اینکه چرا کاربران از بین می روند، چیزی غیر از آمار در طراحی سایت است. همچنین مهم است که میزان موفقیت نخستین بار کاربران را ردیابی کرده و سپس پیشرفت را پیگیری کنید: چگونه میزان تغییرات در زمان تغییر می کند، زمانی که کاربران تجربه بیشتری در خدمات طراحی سایت دریافت می کنند. این درک شما از یادگیری سیستم است، که یکی دیگر از شاخص های موفقیت تجربه کاربر است. میزان موفقیت وظیفه بالاتر، بهتر است.

 

طراحی سایت

 نقش زمان در طراحی سایت

زمان وظیفه گاهی اوقات به عنوان زمان تکمیل کار و یا زمان کار در طراحی سایت اشاره می شود. این متریک اساسا مقدار زمان لازم برای تکمیل وظایف کاربر است که در دقیقه و ثانیه بیان می شود. داده های زمان را می توان با روش های مختلف تجزیه و تحلیل و ارائه کرد، اما شایع ترین روش این است که میانگین زمان صرف شده برای هر کار را در طراحی سایت نشان دهد. این می تواند یک معیار مفید برای تشخیص مشکلات باشد. اما وقتی که یک متریک برای تکرارهای مختلف مقایسه می شود، متریک زمان کار بر روی یک نمایش پویا بینش بیشتری می یابد. به طور کلی، متریک کوچکتر در زمان کار، تجربه کاربر در طراحی سایت بهتر است.

 

استفاده از جستجو مقابل ناوبری در طراحی سایت

این یک متریک ارزشمند برای ارزیابی کارایی معماری اطلاعات و ناوبری در طراحی سایت است. معمولا زمانی که کاربران سعی می کنند چیزی را از طریق ناوبری پیدا کنند و از دست بدهند، جستجوی گزینه نهایی آنهاست. بنابراین این متریک را می توان به روش زیر پیگیری کرد. به عنوان مثال. ما می توانیم یک کار کاربردی را برای پیدا کردن و خرید یک مورد در یک طراحی سایت تجارت الکترونیک راه اندازی کنیم و پیگیری کنیم که چگونه بسیاری از کاربران از جستجوی و تعداد ناوبری در طراحی سایت استفاده می کنند.

 

طراحی سایت

نرخ خطا کاربر در طراحی سایت

به طور کلی خطاها یک روش مفید برای ارزیابی عملکرد کاربر در طراحی سایت هستند. خطاها می توانند به شما بگویند که چند اشتباه انجام شده است، جایی که آنها در هنگام تعامل با محصول ساخته شده اند، چگونه طرح های مختلف فرکانس های مختلف و انواع خطاها را تولید می کنند، و در کل چگونگی استفاده واقعا چیزی است. خطاها و مسائل مربوط به قابلیت استفاده بسیار نزدیک به هم در طراحی سایت هستند و حتی به عنوان یکسان اشاره شده است. اگر چه مسائل مربوط به قابلیت استفاده عملا منبع اشتباه کاربر است. و با گفتن خطا به معنای “شتباه کاربر است، به عنوان مثال وارد کردن آدرس طراحی سایت در قسمت آدرس IP. اما مجددا باید مشخص کنید که کدام یک از اعمال یک شکست است و آیا شکست جزئی به عنوان یک خطا محاسبه می شود. نرخ خطا را می توان با چند روش مختلف محاسبه کرد، بسته به تعداد فرصت های خطا در یک کار و آنچه که دقیقا شما باید اندازه گیری کنید (به عنوان مثال یک فرم طراحی سایت دارای فرصت های خطا فراوان است زیرا فیلدهای موجود در فرم وجود دارد. اگر وظیفه یک فرصت خطا داشته باشد یا فرصت های زیادی وجود داشته باشد،

 

 

مقیاس پذیری سیستم در طراحی سایت

این یکی از ابزارهای به طور گسترده ای برای ارزیابی قابلیت استفاده قابل درک محصول توسط یک کاربردر طراحی سایت است. اما این بر اساس نظرسنجی کاربر است و می تواند به سادگی بر اساس اطلاعات آماری محاسبه شود. این نیاز به مشارکت کاربران دارد و می تواند به عنوان بخشی از آزمون قابلیت استفاده در طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد. یک روش برای اندازه گیری داده های کیفی، مانند رضایت مشتری از محصول است. این شامل ۱۰ اظهارنظر است که کاربران سطح موافقت خود را در مقیاس پنج نقطه ای می سنجند. برای اطلاعات بیشتر در مورد جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه اطلاعات ، می توانید به این الگو در طراحی سایت مراجعه کنید.

اما می خواهید تنها یکی از آنها را در طراحی سایت ردیابی کنید، برای مثال زمینه رمز عبور، محاسبه میزان خطا به شرح زیر است اگر فرصت های متعدد خطایی برای هر وظیفه وجود داشته باشد، ممکن است بخواهید میانگین اشتباه رخداد خطا را برای همه کاربران در طراحی سایت پیگیری کنید؛ نرخ خطای کار در طراحی سایت مثال پنج کاربر پرداخت آنلاین کارت اعتباری در طراحی سایت انجام داده اند. این وظیفه دارای هفت خطای خطا است. هر یک از این کاربران بر این اساس اشتباهات زیادی را انجام داده است.

 

طراحی سایت

بررسی KPI های کیفی در طراحی سایت

اطلاعات کلاسیک به طور کلی برای جمع آوری در طراحی سایت دشوار است و به عنوان یک قاعده ارزشمندتر و آموزنده تر از اعداد خام است. بنابراین KPI های کیفی UX نیاز به ارتباط با کاربران واقعی را از طریق آزمایش قابلیت استفاده، مصاحبه کاربر با محتوای مناظر، در نظر سنجی کاربر حداقل. این خیلی بیشتر وقت گیر است، نیازمند تلاش بیشتر است و نمیتوان با اعداد آن در طراحی سایت اندازه گیری کرد. با این حال، این نوع اطلاعات برای هر سازمان بسیار ارزشمند است. اما از اقیانوس اطالعاتی که می توانید پس از یک مصاحبه کاربری متنی (پروتکل صدای بلند فکر کنید)، بیشتر به انتظارات گزارش شده و نحوه برخورد کاربران با عملکرد واقعی و رضایت کلی از استفاده از این سرویس در طراحی سایت بیشتر توجه کنید. مقیاس پذیرش سیستم، مورد بحث در بالا، همچنین می تواند یک ابزار مفید در تلاش برای تعیین داده های کیفی باشد.

 

افکار نهایی در طراحی سایت

های یک راه عالی برای نشان دادن پیشرفت به سهامداران و اعضای تیم است که لزوما حرفه ای نیستند و داده های عددی بیشتر قابل فهم و آسان برای هضم در طراحی سایت هستند. با استفاده از معیارهای ما می توانیم این پیشرفت را محاسبه کنیم و واقعی را از تغییرات قابلیت استفاده انجام دهیم، که در غیر این صورت غیرممکن است. بسته به نوع محصول یا سرویس، هر تیم ممکن است برای ردیابی مجموعه های مختلف معیارها و حتی تعیین های جدید و مشخص تر که به طور موثرتری در اندازه گیری محصول کمک کند. تا زمانی که این معیارها قابل اندازه گیری و مفید باشند، می توانید در طراحی سایت برای آنها بروید. نقش آیکون ها در جذابیت طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.