طراحی سایت
آشنایی با CMS در طراحی سایت لیموترش :
01/12/2016
پروسه طراحی سایت
آشنایی با پروسه طراحی سایت
02/12/2016
نمایش همه

باید ها و نباید ها در طراحی سایت های بدون صفحه

طراحی سایت تک صفحه ای

 

در این نوع از طراحی سایت ها همه اطلاعات در یک صفحه گنجانده می گردد و با اسکرول کردن در صفحه می توان تمامی اطلاعات را مشاهده نمود . اما در بسیاری از وب سایت ها ، اطلاعات در صفحات متعدد جای گرفته اند و کاربر می تواند با کلیک بر روی آن ها داخل صفحات جدید شده و اطلاعات را مشاهده نماید . در دنیای مجازی امروز وب سایت های تک صفحه ای از محبوبیت بیشتری نسبت به وب سایت های چند صفحه ای برخوردار می باشند و دارای تجربه کاربری بهتری می باشند . علاوه بر این از دیگر مزایای وب سایت تک صفحه ای نرخ تبدیل بالا و هزینه توسعه پایین این نوع وب سایت ها می باشد .

عملیات طراحی سایت این گونه سایت ها به هر دو شکل داینامیک و استاتیک قابل انجام است البته لازم به ذکر است که بدانید میزان اطلاعات موجود در وب سایت های تک صفحه ای کمتر از اطلاعات موجود در وب سایت های چند صفحه ای می باشد .

طراحی سایت تک صفحه ای

اهداف طراحی سایت تک صفحه ای :

  • معرفی کسب و کار های نو پا
  • معرفی کمی از خدمات و کالا های یک شرکت
  • وب سایت شخصی
  • معرفی محصولی خاص از کارخانجات بزرگ

طراحی سایت تک صفحه ای

۳ ویژگی مهم وب سایت های تک صفحه ای :

سازگاری با دستگاه های هوشمند :

در تلفن های همراه یا تبلت ها ، اگر وب سایتی به صورت تک صفحه ای باشد ، مشاهده وب سایت برای بازدیدکنندگان بسیار آسان تر می باشد . برای اکثر کاربران وب سایت های ساده ازجذابیت بیشتری نسبت به وب سایت های پیچیده و شلوغ برخوردار می باشند . از این رو می توانید با طراحی سایت تک صفحه ای کاربران بسیاری را به وب سایت تان جذب کنید .

سهولت در رساندن پیام به کاربران :

رساندن پیام وب سایت در وب سایت های تک صفحه ای بسیار تاثیرگذار تر از سایت های چند صفحه ای است زیرا امر پیمایش در این نوع وب سایت ها آسان تر می باشد ولی در سایت های چند صفحه ای برای مشاهده یک صفحه می بایست پس از کلیک روی لینک مورد نیاز منتظر بمانید و این انتظار موجب ترک صفحه توسط کاربر می گردد .

مدیریت محتوا :

در وب سایت های به اصطلاح بدون صفحه می توانید مطالب تان را به گونه ای سازماندهی نمایید که ترتیب ارائه اطلاعات از بین نرود ولی در سایت های چند صفحه ای امکان از بین رفتن ترتیب اطلاعات و سردرگمی کاربران وجود دارد .