مشکلات استفاده از فایل های فلش
آشنایی با مشکلات استفاده از فایل های فلش در طراحی وب
12/12/2016
شکست طراحی سایت
روش جلوگیری از شکست طراحی سایت
13/12/2016
نمایش همه

بررسی میزان اهمیت فرم ها در طراحی سایت

 

یکی از مواردی که در طراحی سایت توجه کمتری به آن می شود اهمیت فرم ها در طراحی سایت می باشد . فرم ها به طور معمول برای قسمت تماس با ما یا ثبت نام کاربران در طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرند . هم چنین این فرم ها در طراحی وب سایت های فروشگاهی کاربرد فراوانی دارند زیرا یک کاربر در مراحل گوناگون خرید می بایست این فرم ها را تکمیل نماید .  در این مقاله قصد داریم به بررسی قوانین و میزان اهمیت فرم ها در طراحی سایت بپردازیم .

میزان زیبایی ظاهری :

یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی یک فرم ، زیبایی بصری کار می باشد . طراحی فرم ها می بایست با استفاده از فونت هایی با اندازه استاندارد و خوانا صورت گیرد و در آن از آیکون ها و رنگ هایی که موجب جذب کاربران می شوند استفاده شود . هر چه فرم شما از طراحی حرفه ای تر و جذاب تری برخوردار باشد تعداد کاربرانی که مشتاق به تکمیل آن می باشند نیز افزایش خواهند یافت .

فرم ها در طراحی سایت

بررسی میزان امنیت کلمه ی عبور :

سعی کنید در طراحی فرم ها امکان بررسی رمز عبور کاربر و عدم پذیرش رمز های کوتاه یا نا مناسب را قرار دهید . هم چنین کلیدی برای ساختن اتوماتیک رمز عبور تعبیه کنید تا مخاطبانی که به تازگی وارد وب سایت تان شده اند بتوانند با استفاده از این کلید رمز عبوری قوی دریافت کنند . هم چنین حتما این نکته را به خاطر بسپارید که از فیلد تکرار مجدد رمز عبور در طراحی فرم استفاده کنید تا مخاطب از صحیح وارد نمودن رمز عبور خود اطمینان حاصل نماید . این گزینه در واقع موجب افزایش اهمیت فرم ها در طراحی سایت می شود .

ارائه توضیحات برای فیلد ها :

همانطور که می دانید فرم ها متشکل از چند فیلد می باشند که یک مخاطب می بایست هر یک از فیلد ها را با اطلاعات به خصوصی تکمیل نماید . به طور مثال در یک فرم فیلد هایی به عنوان نام ، شماره همراه ، آدرس و … وجود دارد . این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای فیلد هایی که امکان سردرگم نمودن کاربر را دارند توضیحات کوتاهی در نظر بگیرید . به عنوان مثال :

  • در فیلد مربوط به شماره کارت بانکی می توانید ذکر کنید شماره کارت را بدون خط تیره وارد نمایید .
  • در فیلد مربوط به ایمیل متذکر شوید که آدرس لیمیل به همراه www وارد نگردد .