در طراحی سایت از چه کارهایی اجتناب کنیم؟
15/11/2016
طراحی و نشر یک سایت خوب چقدر زمان می برد؟
16/11/2016
نمایش همه

به روز رسانی وب سایت

طراحی وب سایت؛ در روزگاری که ما زندگی می کنیم احتمالاً به دفعات این کلمات را شنیده اید. یکی از راه های جدید ارتباط با مشتریان در سرتاسر پهنه گیتی رسانه ی جدیدی به نام وب سایت است. طراحی سایت ایجاد کردن یک اثر هنری تمام عیار برای بیان افکار و احساسات به روش شخصیتان است. طراحی سایت در گذشته بسیار متفاوت بود و استفاده از شیوه های قدیمی شاید گاهاً نتیجه بهتری در پی داشت. با توجه به این موضوع که ممکن است محتوای سایت شما توسط دیگران و کاربران برای استفاده کپی شود باید تلاش کنید از واژه های گرافیکی استفاده نکنید.

عدم استفاده از واژه های گرافیکی

البته استفاده نکردن از واژه های گرافیکی در طراحی سایت، دلایل دیگری نیز دارد. از جمله اینکه سیستم مبتنی بر متن این قایبلیت را داراست که سایز عناوین صفحات را در آن تغییر داد اما در واژه های گرافیکی این قابلیت وجود ندارد. مرورگرها مختلف(علی الخصوص در گوشی ها) برای کاهش مصرف اینترنت و سرعت لود شدن صفحات گزینه هایی در اختیار کاربران قرار می دهند که گرافیک صفحات را مسدود کنند. سعی کنید تا حد امکان از به کار بردن فونت های فانتزی در طراحی سایت خودداری کنید. با توجه به فونت های متفاوتی که امروزه وجود دارد و برای کاربران بسیار بهتر است و خواندن این فونت ها کمترین فشار را بر چشم می گذارد سعی کنید برای استفاده از فونت های عجیب ترغیب نشوید. زیرا طراحی وب سایت شما باید به صورتی باشد که فونت های آن خوانا و واضح باشد.

تنظیمCSS

طراحی سایت

از موارد دیگر که باید مد نظر قرار دهید تنظیم کردن فونت مورد نظر در فایل css است که انجام تغییرات در سایت شما را بسیار آسان تر می سازد. مقدار پرداختن به فایل های css در طراحی سایت به شما بستگی دارد. از شیوه های قدیمی استفاده از جدول های غیر ضروری و پس زمینه های Tiled با رنگ های زننده اش در طراحی سایت بود. CSS شیوه مناسبی برای برای اجتناب از این اشتباحات در طراحی سایت محسوب می شود. امروزه در طراحی سایت از رنگ های پس زمینه ای که خواندن متون را بسیار آسان تر می کند و ملایم هستند بسیار بیشتر استفاده می شود.استفاده از متون سفید و پس زمینه سیاه اصلاً پیشنهاد نمی شود. از موارد دیگری که یادآوری آن ضروری به نظر می رسد عدم استفاده از انیمیشن ها و تصاویر چشمک زن در طراحی سایت است.
سعی کنید از PNG ها به جای فایل های GIF استفاده کنید. در طراحی سایت یکی از مهمترین موارد توجه به ساماندهی وب سایت است. طراحی سایت باید این امکان را فراهم آورد که از هر صفحه ای بتوان به صفحه اصلی بازگشت. افزایش رتبه در جستجوگر ها همان گونه که در مقالات دیگر اشاره کردیم راهکارهای مختلفی از جمله سئو و بهینه سازی مناسب را طلب می کند. اما طراحی سایت برای مخاطبین و نه صرفاً برای موتورهای جستجو یکی از مولفه های اصلی در این رابطه می باشد.