طراحی سایت
مینیمالیسم در طراحی سایت
28/02/2018
طراحی سایت
اجتناب از چند ویژگی در طراحی سایت
04/03/2018
نمایش همه

تاثیر جستجوی معنایی در سئو سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

تاثیر جستجوی معنایی در سئو سایت

 

طراحی سایت : اخیرا عوامل بسیار زیادی وجود دارند که جستجوی معنایی نیز یکی از این عوامل تاثیرگذار است . جستجوی معنایی به معنای درک کردن ارتباط بین کلمات و واژه های موجود در یک متن است که این کار توسط جستجوگر ها انجام می شود.

 

طراحی سایت تشریفات مجالس عروسی

 

طراحی وب سایت : فرد جستجوکننده معمولا به خاطر نزدیکی عوامل و موضوعات مشابه و نزدیک به هم  معمولا  سعی دارد که محدودی ی جستجوی خود را کمتر کند تا از این طریق سریعتر به نتیجه ی دلخواه اش دست یابد.

 

گوگل نیز برای تشخیص یک کوئری برخی عوامل را در نظر می گیرد از جمله:

 

_جستجو های قبلی یک شخص

_سابقه ی کلیه جستجو های افراد در رابطه با موضوع مورد نظر

_همچنین گوگل موقعیت جغرافیایی یک کاربر را در نظر می گیرد تا به این نتیجه دست یابد که کدام نتایج برای کاربر مورد نظر مناسب تر است.

_در نظر گرفتن خصوصیات کلمه نوع نوشتار و حتی فاصله بین کلمات

تمامی مواردی که در بالا یاد شده باید در سئو وب سایت رعایت شوند و مورد توجه قرار گیرند.

طراحی سایت شرکت خدماتی

طراحی سایت

جستجوی معنایی چگونه و چه تاثیری در سئو سایت دارد :

جستجوی معنایی در حقیقت یعنی نیاز کاربر و دقیقا چیزی که کاربر در نظر دارد در نتیجه گوگل بسیار تلاش می کند که بتواند به اهداف کاربران دست یابد  و همچنین سعی دارد که بتواند به درک عمیق از نیاز کاربر دست یابد و اینکار را به وسیله ی پارامتر های مختلف و به وسیله ی نزدیک شدن هر چه بیشتر به زبان محاوره و دور شدن از زبان ماشین انجام می دهد.

بنابراین برای بهبود رتبه سایت تان شما نیز باید محتوای مطلوب و کاربردی تولید کنید . و از تکرار بی رویه کلمات کلیدی اجتناب کنید و همچنین محتوای شما تا حدامکان باید چیزی باشد که کاربر ان را جستجو می کند.

 

طراحی سایت و کاربرد های جستجوی معنایی

 

تا اینجا به طور کلی با جستجوی معنایی به طور نسبی اشنا شدید اما سوال شاید برای شما نیز پیش امده باشد که این جستجوی معنایی چطور کاربرد دارد برای پاسخ به این سوال در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید .

تشخیص و اصلاح خودکار

در برخی موارد ممکن است شما در زمان جستجو کلمه ای را به اشتباه تایپ کرده باشید اما مشاهده می کنید که گوگل در نتایج جستجو صورت درست جستجوی شما را می اورد این عملیات به تشخیص و بررسی موتور جستجوگر صورت می گیرد.

 

بی کیفیت از نظر مخاطب و باکیفیت از دیدگاه گوگل

 

در سالهایی نه چندان دور بین کیفیت ازدیدگاه گوگل و کیفیت از دیدگاه مخاطب تفاوت بسیاری وجود داشت .

مدیریت کنندگان محتوای سایت ها گاهی برخی از کلمات را به نحوی در سایت می نوشتند که از دید کاربران عادی پنهان بود اما خزنده های گوگل این کلمات را مشاهده و بررسی می کردند و حتی بر اساس انها به سایت ها رتبه می دادند. اما با الگوریتم های جدید و ارتباط های معنایی نابه جا این کلمات و تکرار های نا به جا نه تنها هیچ کمکی از نظر رتبه و سئو سایت ها نخواهد کرد بلکه ممکن است برای سایت نتایج زیانباری نیز به دنبال داشته باشد .

 

طراحی سایت و رسیدن به نتایج دقیق تر

 

امروزه گوگل با بررسی روابط و تحلیل جستجو ها و ارتباط معنایی انها نتایج بهتر و دقیقتر و کارامد تری را به مخاطبان ارائه می نماید .

 

طراحی سایت و پاسخ به سوال کاربران

 

شاید برای شما نیز این موضوع اتفاق افتاده باشد که سوالی را در گوگل جستجوی می کنید و در نتایج جستجو پاسخ تان را در کادری و به صورت بولد شده مشاهده کرده باشید این پاسخ در حقیقت از سوی گوگل برای شما ارائه شده و گوگل به این پاسخ از طریق جستجو های معنایی دست یافته است .