اهمیت تایپوگرافی در طراحی سایت موبایل
11/04/2019
طراحی سایت
رعایت اصول مشتری مداری در طراحی سایت
13/04/2019
نمایش همه

تایپوگرافی در طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

تایپوگرافی در طراحی سایت ریسپانسیو طراحی سایت پاسخگو یک مفهوم شناخته شده در اینترنت در حال حاضر است. این بسیار محبوب است و حدود ۴-۵ سال پیش به توده ها معرفی شد. از آن به بعد، همه در مورد آن صحبت می کنند و صاحبان طراحی سایت ها بدون یک طرح پاسخگو نگاه می کنند که چگونه آن را تغییر دهند. این مهم است زیرا اینترنت امروزه تلفن همراه است و نه استاتیک. ما نه تنها از دستگاه های دسکتاپ ما استفاده می کنیم بلکه از تبلت ها و گوشی های هوشمند در طراحی سایت استفاده می کنیم و دارای اجزای مختلف است. چند ماه پیش یک قطعه از ابزار پاسخگو عکس ها را نوشتم. یکی دیگر از مولفه های تایپوگرافی پاسخگو است، کاملا اخیرا معرفی شده است، و آن چیزی است که ما در مقاله امروز در طراحی سایت بحث خواهیم کرد.

اهمیت تایپوگرافی در طراحی سایت محتوا مهمترین عنصر یک طراحی سایت است، همه ما این را می دانیم که می دانیم. در حالی که مردم بر روی شبکه های پاسخگو و تصاویر پاسخگو بسیار تمرکز می کنند، اغلب فراموش می کنند که تایپوگرافی مهم است، به ویژه هنگامی که محتوا یک چهره مرکزی هر طراحی سایت است. تایپوگرافی در طراحی سایت تا حدودی عرض ستون، اندازه نوع یا ارتفاع خط، به عنوان مثال در حال حاضر معرفی شده است، اما این مقاله به شما کمک می کند تا از تنظیمات پیش فرض فراتر بروید.

 

طراحی سایت

اصول مهم تاییوگرافی در طراحی سایت

سه اصل اساسی وجود دارد که باید در طراحی سایت در ذهن داشته باشید. اولین مورد نوع قابل تغییر است که به این معنی است که متن نباید بر اساس اندازه صفحه نمایش قابل اندازه بندی باشد، بلکه باید توسط کاربر در طراحی سایت تغییر اندازه داده شود. اصل دوم در مورد بهینه سازی طول خط به منظور بهبود خوانایی در مقیاس کوچکتر و سوم است کنتراست. اما قبل از این که به این نگاه برسیم، انتخاب معمولا به فونت یا بدون فونت ختم می شود. دشوار است که بگوییم بهتر است، و من شخصا هر دو را دوست دارم، اما من باید بگویم که بدون آن ممکن است.

برای صفحه های کوچکتر در طراحی سایت بهتر باشد. گوروهای طراحی می گویند این باید برای عنوان ها و بدون سرصفحه برای محتوا استفاده شود و این برای دسک تاپ است. استدلال آنها ساده است انتهای نیمه ساختاری حروف ممکن است با یکدیگر روی صفحه نمایش ادغام شوند، بنابراین فونت فقط باید در اندازه های بزرگ در طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد. اگر این در صفحه بزرگ، دسکتاپ اعمال شود، احتمالا در صفحه های کوچکتر نیز کاربرد دارد. اگر شما بودید، من شروع به تست با فونتهای بدون سرصفحه کردم و مخصوصا اگر اندازه فونت کوچکتر از ۱۲ پیکسل در طراحی سایت باشد.

 

طراحی سایت

اهمیت اندازه قلم در طراحی سایت

اندازه قلم باید با توجه به اندازه های مختلف صفحه نمایش در شیوه طراحی سایت مشخص شود. اساسا، هیچ چیز متفاوت نیست، با این که چگونه به طور معمول یک طرح پاسخگو را طراحی سایت می کنید. آنچه شما باید از حال فکر کنید این است که اگر شما از پیکسل یا استفاده کنید. به نظر می رسد یک گزینه بهتر است، اما آنها نسبت به عنصر پدر و مادر است، به طوری که آنها را پیچیده تر برای استفاده در طرح پاسخگو از پیکسل در طراحی سایت. اگر تصمیم به استفاده از پیکسل ها دارید، باید اندازه و سبک های مختلف را با توجه به اندازه صفحه نمایش مختلف نگه دارید. در حالی که تغییر نوع اندازه یک مفهوم کاملا آسان برای درک و اعمال است، نگه داشتن طول خط بهینه طول می کشد کمی مشکل تر، چرا که هیچ طول خط بهینه در طراحی سایت وجود دارد. بعضی از مطالعات می گویند که طول خط بهینه در حدود ۵۰ تا ۷۵ کاراکتر است، اما این تنها آمار است. برای بعضی افراد ممکن است برای دیگران در طراحی سایت خوب نباشد.

 

انتخاب اندازه قلم مناسب در طراحی سایت

آنچه شما باید شروع کنید، نگاه کردن به اندازه صفحه نمایش های مختلف شما طراحی شده است و کشف کردن اندازه قلم شما باید برای گرفتن حدود ۵۰ حرف در یک خط در طراحی سایت استفاده کنید. در صورتی که با صفحه نمایش های کوچکتر کار می کنید، می توانید زیر ۵۰ کاراکتر نیز داشته باشید. بعضی ها می گویند مهم است که حداکثر عرض را برای مناطق محتوا پر از متن در طراحی سایت تنظیم کنیم. اندازه فونت را که استفاده می کنید را در نظر بگیرید، سپس عرض کانتینر محتوا را تعیین کنید در صورتی که تقریبا ۷۵ کاراکتر در هر خط. باز هم، در صورتی که با صفحه نمایش های کوچکتر کار می کنید، ممکن است بدون عرض کانتینر و با اجازه دادن به متن در عرض صفحه، در طراحی سایت گسترش پیدا کنید. طراحی سایت فروشگاهی از بهترین و بروز ترین خدمات وب سایت لیموترش می باشد که در کمترین زمان و با کمترین هزینه برای مشتری های عزیز قابل ارائه می باشد.

 

طراحی سایت تهران

بررسی اندازه فونت در طراحی سایت

در حال حاضر در مورد کار با صفحه نمایش بزرگتر، مثلا ایپد در چشم انداز، با عرض پیکسل، همه چیز کاملا در طراحی سایت متفاوت است. من توصیه می کنم که از چندین ستون استفاده کنید و مطالب را در اطراف آنها پخش کنید تا خواندن آن در طراحی سایت آسان تر شود. دو یا سه ستون، بسته به اندازه فونت، فقط باید کار کنند. دوباره، به شماست، اما متن را فقط در یک ستون گسترش ندهید. این راه بسیار وسیع است و چشم ها خیلی سریعتر خسته می شوند.

کنتراست اصل سوم است و واقعا قابل توجه است که چگونه آمازون در محصولات خود در طراحی سایت با آن کار کرده است. در خوانندگان کتاب های الکترونیکی، کاربران قادر به تغییر فونت، اندازه فونت و ارتفاع خط (و نه در عرض)، بلکه رنگ پس زمینه هستند که کنتراست را قوی تر یا ضعیف تر می کند. این کنترل در طراحی سایت بسیار دشوار است و به عنوان یک ویژگی در یک طراحی سایت، اما تست تفاوت های مختلف (رنگ پس زمینه) و تصمیم گیری در مورد که به نظر می رسد بهترین است ایده بسیار خوبی است. به خاطر داشته باشید که هر زمان که یکی از تنظیمات بالا را تغییر دهید، دیگران را نیز باید تنظیم کنید. به عنوان مثال، اغلب اوقات یک فونت بزرگتر، ضرورت یک خط بالاتر را در طراحی سایت به ارمغان می آورد.

 

طراحی سایت

استفاده از جایگزین در طراحی سایت

آنچه مردم تمایل دارند فراموش کنند این است که در حالی که برخی از فونت ها، برخی دیگر اکثرا متاسفانه در تمام اندازه صفحه نمایش در طراحی سایت بسیار کار نمی کنند. اما پرس و جو رسانه ها و طراحی سایت پاسخگو اجازه می دهد ما را به تغییر فونت در اندازه های مختلف صفحه نمایش. با فونت مشابه در تمام اندازه های صفحه نمایش خود، اگر شما فکر می کنید که آن را در همه جا خوب نیست. در این مورد، فقط فونت دیگری را تغییر دهید. مثال های خوب اکثریت فونت های صفحه نمایش هستند که در اندازه های بزرگ بسیار خوب هستند، اما در اندازه های کوچک آنها را سخت یا غیرممکن می کند. در این مورد آنها را روی صفحه نمایش در طراحی سایت بزرگ نگه دارید.

اما آنها را با چیزی که در دستگاه های کوچکتر بیشتر قابل مشاهده است جایگزین کنید. برای استفاده از تایپوگرافی پاسخگو در استفاده بسیار آسان است اگر تجربه قبلی با طراحی سایت پاسخگو دارید. شما اساسا از پرس و جوهای رسانه ای در شیوه نامه استفاده می کنید تا تصمیم بگیرید کدام ویژگی های مورد استفاده در کدام صفحات را انتخاب کنید. در صورتی که شما نمیتوانید یک طرح پاسخگو را کد کنید، نباید سعی کنید مستقیما به تایپوگرافی در طراحی سایت پاسخ دهید. تایپوگرافی پاسخگو فقط بخشی از کل مفهوم است، بنابراین شما باید به ریشه های مفهوم پاسخگو بروید تا بتوانید در طراحی سایت تایپوگرافی پاسخگو را در عمل قرار دهید.

 

طراحی سایت

ضرورت نگه داشتن دستگاه در طراحی سایت

هنگام کار با تایپوگرافی نیز مهم است که به خاطر داشته باشید که چگونه ما دستگاه هایی را که استفاده می کنیم را در طراحی سایت نگه می داریم. به همین دلیل تایپوگرافی پاسخگو بسیار دشوار است. شما متوجه خواهید شد که ما دستگاه ها را در دستانمان دورتر از چندین بار نگه داریم. ما همچنین تمایل داریم قرص های دورتر را دورتر از گوشی های هوشمندمان نگه داریم. این تغییر بزرگی را در طراحی سایت ایجاد می کند و ما باید فکر کنیم که چه اندازه فونت و ارتفاع / عرض خط ما باید برای اندازه صفحه نمایش استفاده کنیم.

تایپوگرافی پاسخگو شاید تنها مفهوم چالش برانگیز طراحی سایت پاسخگو باشد، بنابراین پیچیده تر است. فراموش نکنید که تست مهم در ایجاد طرح تایپوگرافی پاسخگو مناسب است. قرض گرفتن دستگاه های بسیاری را به عنوان شما می توانید (یا در مغازه های گوشی های هوشمند و مرور از آنجا) و اطمینان حاصل کنید که راه حل شما در طراحی سایت به نظر می رسد بزرگ ترین (و اگر نه) از آنها.

 

طراحی سایت

تکنیک های مهم در تایپوگرافی طراحی سایت

تایپوگرافی پاسخگو کاملا در طراحی سایت جدید است، بنابراین بسیاری از مردم در مورد آن نمی دانند. تکنیک های مورد استفاده هنوز در حال توسعه هستند و شما نمی توانید در مورد اینترنت آن را پیدا کنید. با این حال، قرار دادن آن در عمل بسیار دشوار نیست. شما اساسا فقط باید بدانید که چگونه از پرس و جوهای رسانه ای در طراحی سایت استفاده کنید و تعداد زیادی از دستگاه های با اندازه صفحه نمایش های مختلف را برای آزمایش در نظر بگیرید و اگر شما آن را داشته باشید. پس فقط باید بیرون بروید و تایپوگرافی پاسخگوی خودتان را در طراحی سایت امتحان کنید.

راهنمای دیگری در مورد تایپوگرافی پاسخگو می تواند در اینجا یافت شود. تیم براون در جمع آوری تمام منابع ممکن کار بسیار خوبی داشت و مطمئن هستم که بیشتر خواهد شد، اما اگر شما یک مبتدی هستید، این صفحه یکی از مکان هایی است که می توانید از آن در طراحی سایت شروع کنید. تا دفعه بعد، نظر شما در تایپوگرافی پاسخگو چیست؟ آیا فکر می کنید محبوبیت آن از طریق سقف درست خواهد شد، همانطور که کل مفهوم  و در عین حال برای آن موضوع انجام می شود یا فکر می کنید تایپوگرافی پاسخگو چیزی نیست که ما در حال حاضر باید از آن در طراحی سایت مراقبت کنیم؟