بررسی میزان اهمیت کنترل کیفی در طراحی سایت
12/12/2016
مشکلات استفاده از فایل های فلش
آشنایی با مشکلات استفاده از فایل های فلش در طراحی وب
12/12/2016
نمایش همه

تحلیل و بررسی تاثیر به کارگیری فلش در طراحی سایت

فلش در طراحی سایت

 

امروزه در فرآیند طراحی سایت یکی از پرکاربرد ترین کاراکتر ها ، فایل های Flash می باشند .  برای مشاهده این گونه فایل ها در مرورگر به افزودن قابلیت نمایش آن ها در مرورگر می باشد از این رو نیازمند به نصب نرم افزار Flash Player می باشید . با نصب این نرم افزار قابلیت نمایش فایل های Flash به تمامی مرورگر ها افزوده می شود . در این مقاله می خواهیم به بررسی معایب استفاده از این فایل ها در طراحی سایت بپردازیم .

کاهش سرعت بارگذاری وب سایت :

در سال های گذشته پروسه طراحی وب سایت به طور کامل به شکل Flash انجام می شد و مخاطب وب سایت می بایست وابسته به سرعت اینترنت خود مابین چندین دقیقه منتظر می بود تا وب سایت مورد نظر به طور کامل بارگذاری شود . این مسئله که با به کارگیری فایل های فلش می توان طراحی سایت هایی زیبا ایجاد نمود بی شک صحیح می باشد اما از کاهش یافتن سرعت وب سایت نباید چشم پوشی نمایید چراکه سرعت لود سایت یکی از مهم ترین عناصر افزایش بازدیدکنندگان سایت می باشد .

فلش در طراحی سایت

افزایش حجم سایت :

وب سایت هایی که طراحی وب سایت شان را به صورت فلش انجام می شود دارای حجم بسیار زیادی می باشند و در تمامی مرورگر ها سنگین هستند . به طور قطع این گونه وب سایت ها نسبت به دیگر وب سایت ها نیازمند حجم بیشتری از مقدار فضای میزبانی وب می باشند ، از این رو نمایش این وب سایت ها در مرورگر ها نیز به زمان بیشتری احتیاج دارد .

مشکل در نمایش وب سایت :

در ابتدای این مبحث ذکر شد که این گونه وب سایت ها برای نمایش در مرورگر ها نیازمند افزونه هستند . بسیاری از مرورگر های موجود در اینترنت به طور پیش فرض نسخه قدیمی این افزونه را دارند یا به طور کل آن را ندارند از این رو در نمایش فایل های فلش با مشکل روبرو می شوند . به خصوص در تلفن های هوشمند و سیستم های قدیمی مشاهده می نمایید که بنر های تبلیغاتی که به صورت فلش طراحی شده اند ، نمایش داده نمی شوند .