اگر سایت یا وبلاگی دارید حتماً این نوشتار را مطالعه کنید
03/12/2016
وردپرس در طراحی سایت
 روش های کاربردی در سیستم مدیریت محتوا WordPress
03/12/2016
نمایش همه

تحلیل و بررسی ترفندهای کارآمد در سیستم مدیریت محتوا وردپرس

مدیریت وردپرس

 

امروزه در بیشتر سیستم های مدیریت محتوا شاهد فایلی به نام .htaccess در شاخه اصلی هاست بوده ایم . به طور کلی فایل htaccess. فایلی مخفی می باشد که می تواند در هر پوشه به صورت جداگانه وجود داشته باشد . به طور مثال با استفاده از فایل htaccess. می توانید اقدام به محدود نمودن دسترسی به برخی فایل ها ، تنظیم url ها و… نمایید . نکته قابل توجه در اعمال تغییرات در فایل htaccess. تهیه بکاپ از نسخه مورد نظر می باشد .

حفاظت از قسمت مدیریت وردپرس :

با محدود ساختن IP ها و دسترسی کاربران به بخش مدیریت ، می توانید حفاظت از مدیریت طراحی سایت تان را افزایش دهید . برای انجام این امر نیز می توانید IP اشخاصی که می خواهید به بخش مدیریت دسترسی داشته باشند را وارد کنید که در این صورت دسترسی تمامی IP ها به بخش مدیریت به جز IP هایی که شما در فایل htaccess. وارد نموده این بسته می گردند . با وارد نموده کد زیر در فایل htaccess. از مدیریت وردپرس تان حفاظت نمایید .

مدیریت وردپرس

افزایش امنیت رمز عبور پنل مدیریت وب سایت :

هم چنین در راستای افزایش امنیت سیستم مدیریت محتوا وردپرس می توانید برای وارد شدن به بخش مدیریت ، وریفای (verify) ویندوز تان را هم فعال کنید لذا در این راستا می توانید ابتدا فایل htpasswds. را در وب سایت online htpasswd generator ایجاد کنید سپس مسیر زیر را طی کنید :

home/user/.htpasswds/public_html/wp-admin/passwd/

در ادامه اقدام به تولید فایلی به اسم htpasswds. نمایید و کد تولید شده را درون آن وارد کنید . پس از طی نمودن مراحل ذکر شده یک فایل htaccess. جدید بسازید و کد موجود در تصویر زیر را در آن قرار دهید :

مدیریت وردپرس

افزایش امنیت فایل htaccess. :

برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه تغییرات در اطلاعات موجود در فایل htaccess. کد موجود در تصویر زیر را در ابتدای فایل htaccess. بگذارید :

مدیریت وردپرس

اهمیت ریدایرکت ۳۰۱  :

از لحاظ بهینه سازی سایت و سئو سایت بهترین روش برای ریدایرکت کردن ، استفاده از ریدایرکت ۳۰۱  می باشد . برای به کار گیری این ترفند در طراحی سایت تان نیز تنها کافیست کد موجود در تصویر زیر را در فایل htaccess. قرار دهید .

مدیریت وردپرس