۲ اشتباه سرنوشت ساز در بازاریابی محتوا
07/12/2016
مقایسه صفحات ایندکس و سابمیت
مقایسه صفحات سابمیت شده و صفحات ایندکس شده در طراحی سایت لیموترش
08/12/2016
نمایش همه

تحلیل و بررسی زبان PHP در طراحی سایت لیموترش

زبان PHP

 

کلمه PHP از عبارت Hypertext Preprocessor گرفته شده است که به بیان کلی زبانی متن باز و همه منظوره می باشد . البته زبان php در فرآیند طراحی سایت بیشتر از دیگر زمینه ها مورد استفاده برنامه نویسان می باشد ، هم چنین یکی از مهم ترین قابلیت های PHP امکان ادغام آن با زبان برنامه نویسی  HTML می باشد . برای درک بهتر این موضوع مثالی برای شما در نظر گرفته ایم .

زبان PHP

ساختار زبان برنامه نویسی PHP :

همانطور که ملاحظه نمودید برخلاف کد های طولانی زبان های C یا Prel ، PHP تنها با جای گرفتن در ساختار ؟> می تواند به آسانی خروجی مورد نظر را در اختیارتان قرار دهد و با HTML ادغام شود . یکی از دلایل تمایز PHP اجرا شدن کد های PHP در سمت سرور ، تولید HTML و ارسال کد های اجرا شده در طراحی سایت به سوی مخاطبین می باشد . یکی دیگر از نکات جالب در این حوزه این است که زبان PHP این امکان را به شما می دهد که تمام وب سرور تان را به صورتی پیکره بندی نمایید که همه ی کد های HTML توسط PHP اجرا شوند .

۳ ویژگی مهم در PHP :

  • اسکریپت نویسی خط فرمان : یکی از توانای های PHP امکان اجرای آن بدون استفاده از مرورگر ها و به کمک خط فرمان می باشد . برای انجام این امر تنها نیازمند یک تحلیل گر PHP می باشد .
  • اسکریپت نویسی سمت سرور : این بخش مهم ترین قسمت در زبان برنامه نویسی PHP می باشد . برای انجام این امر نیازمند ۳ المان می باشید که عبارت اند از : (۱) مرورگر ، (۲) تحلیل گر PHP ، (۳) یک وب سرور . ابتدا می بایست وب سرور را به PHP اتصال دهید و خروجی کار را توسط مرورگر مشاهده کنید.
  • تولید نرم افزار های تحت ویندوز : قطعا زبان PHP زبان مناسبی برای برنامه نویسی تحت دسکتاپ نیست اما اگر بر این زبان تسلط کافی داشته باشید می توانید با استفاده از قابلیت های پیشرفته آن نظیر PHP-GTK نرم افزار های جذابی تولید کنید . علاوه بر این می توانید اقدام به ایجاد نرم افزار های چند سطحی کنید .