پروسه طراحی سایت
آشنایی با پروسه طراحی سایت
02/12/2016
اگر سایت یا وبلاگی دارید حتماً این نوشتار را مطالعه کنید
03/12/2016
نمایش همه

تحلیل و بررسی وایرفریمینگ در طراحی سایت لیموترش

وایر فریمینگ

 

در واقع وایرفریم روشی برای مراحل اولیه طراحی سایت می باشد . یک وایر فریم به طور معمول در بخش های اولیه تولید برای نمایش ظاهر وب سایت و عملکرد وب سایت و بنا نمودن ساختار بنیادی اولین صفحه طراحی سایت پیش از طراحی و افزوذن محتوا می باشد .

کاربرد وایرفریمینگ چیست ؟

در اصل وایرفریم طرح یک صفحه از وب سایت می باشد و نمایش دهنده کاراکتر هایی است که می بایست در صفحه وجود داشته باشد . یکی از مهم ترین مراحل در پروسه طراحی سایت وایرفریمینگ ایجاد یک نمایش موقتی برای توافق با کارفرما می باشد . منطبق نمودن وایرفریم و خواسته های کارفرما  به مراتب بسیار راحت تر از منطبق نمودن کانسپت دیزاین می باشد . اعمال تغییرات در فرمت وایرفریم راحت تر است .

وایرفریمینگ

مزیت استفاده از وایرفریمینگ :

مزیت اصلی به کار گیری وایرفریمینگ ایجاد اولیه وب سایت برای ارائه به کارفرما می باشد . مخاطبین نیز می توانند از این وایرفریمینگ به منظور فیدبک دادن در تست های پروتاپ  استفاده نمایند . نه تنها تایید وایرفریم از سوی کاربر به طراح وب سایت برای ادامه کار اطمینان می دهد بلکه اعمال تغییرات در ساختار پروتایپ از تغییر کانسپت دیزاین آسان تر می باشد .

معایب به کار گیری وایرفریمینگ :

در وایرفریم هیچ گونه اکانت یا طراحی برای مفاهیم تکنیکی وجود ندارد از این رو درک آن برای بازدیدکنندگان دشوار می باشد ، از این رو طراح مجبور به توضیح تمامی المان ها خواهد بود . از وایزفریم می بایست در آغاز پروژه طراحی سایت برای به دست آوردن توافق درباره قالب مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از این ترفند موجب اطمینان خاطر طراح وب سایت می گردد . هم چنین به کارگیری این ترفند باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد .