طراحی سایت
مطرح نمودن نیازها و انتظارات با کارشناس طراحی سایت – بخش دوم
30/11/2016
طراحی سایت
آموزش فتوشاپ CS6 در طراحی سایت لیموترش
01/12/2016
نمایش همه

تحلیل و بررسی ویژگی های به روز ” ویندوز سرور ” در سال ۲۰۱۶ :

طراحی سایت

 

در سال ۲۰۱۶ شرکت Microsoft در راستای ارائه جدید ترین نسخه ویندوز سرور ، به شدت روی سه پایه felexible یا انعطاف پذیری ، open یا باز بودن و سادگی تاکید داشته است و تمرکز اصلی خود را بر روی بهینه سازی زیر ساخت و عملکرد هسته قرار داده است . از طرف دیگر در این ویندوز سرور تدابیر امنیتی بالایی در نظر گرفته شده است که برخی از آن ها عبارت اند از : رمزنگاری ، افزایش امنیت شبکه ، موارد security enhancements بر روی پلتفرم Azure ، مدیریت management و پشتیبانی از احراز هویت و مدیریت دسترسی ها .

اگر بخواهیم به طور کلی راجع به تغییرات ویندوز سرور ۲۰۱۶  بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم تغییرات چشم گیری نسبت به سرور های گذشته داشته است . از جمله تغییر و تحولات صورت گرفته در این ویندوز سرور کاهش ۹۳% ای سایز VHD در نانو سرور ، کاهش ۸۰% ای نیاز به ریست سیستم و کاهش ۹۲% ای bulletins ها می باشد . هم چنین در این نسخه جدید دیگر نیازی به محیط مبتنی بر متن یا رابط گرافیکی نمی باشد . در تصویر زیر می توانید به طور خلاصه شاهد این تغییرات باشید :

طراحی سایت

نانو سرور چیست و چه کاربردی دارد ؟

در اصل نانو سرور به عوان شاخص ترین مزیت ویندوز سرور ۲۰۱۶ به حساب می آید . طراحی این نانو سرور ها در راستای راه اندازی Hyper-V، Hyper-V cluster و Scale-Out File Servers  بوده است . شرکت مایکروسافت در server core اقدام به حذف بعضی قابلیت ها هم چون windows shell ، مرورگر IE و مدیریت GUI ها نمود .

طراحی سایت

پشتیبانی از کانتینر ها :

یکی دیگر از تحولات مهم در ویندوز سرور ۲۰۱۶ پشتیبانی از کانتینر های هایپر وی می باشد . شاید این مبحث ارتباط زیادی با حوزه طراحی سایت نداشته باشد اما یکی از مسائل مهم روز دنیای اینترنت به حساب می آید . در وافع کانتینر ها محل های کاملا ایزوله شده ای هستند که اپلیکیشن های مختلف در این محیط ها، بدون هیچ گونه تاثیر پذیری از سایر محیط های ایزوله شده و حتی اپلیکیشن های سیستم، راه اندازی می شوند.