طراحی سایت مسطح
آیا طراحی سایت مسطح یا flat را می شناسید ؟
13/12/2016
تفاوت جاوا و جاوا اسکریپت
بررسی تفاوت زبان برنامه نویسی JavaScript و Java در طراحی سایت
14/12/2016
نمایش همه

تعیین اهداف و کارکردها برای طراحی سایت

هاست مناسب برای طراحی سایت

 

ساخت سایت به گونه ای است که از جزئی ترین بخش های آن تا همه بخش ها نیازمند این است که به صورتی طراحی شود که به خوبی کار کند. در صورتی که می خواهید از طراحی سایت درآمد داشته باشید باید نکاتی را مورد توجه قرار داده و رعایت کنید. به همین خاطر چند مورد از این نکات را در این نوشتار برای شما توضیح می دهیم.

 

هاست مناسب برای طراحی سایت

 

فضا یا هاست مناسب برای طراحی سایت

انتخاب یک سرور مناسب برای میزبانی سایت شما اهمیت زیادی دارد. دقیقاً مثل یک دایرکتوری بزرگ که به شما این اجازه را می دهد که تمامی فایل های خود را شامل صفحات سایت و کالاها و فایل های گرافیکی طراحی سایت خود را بر روی آن قرار بدهید. زمانی که یک شرکت، میزبانی وب سایت شما را بر عهده می گیرد یعنی شما را به دنیای وب ارتباط خواهند داد. در مورد سرور و هاست در مقالات دیگری مفصل توضیح داده ایم.

 

دامنه خوب و با معنی برای طراحی سایت

 

دامنه خوب و با معنی برای طراحی سایت

دامنه سایت شما همان نام سایت شما می باشد که با وارد کردن آن در مرورگر به سایت خود دسترسی پیدا می کنید. اولین کاری که قبل از شروع به طراحی سایت نیاز دارید انجام دهید این است که یک نام دامنه برای خود انتخاب و ثبت نمایید.

البته هر نامی را نمی توانید ثبت کنید و الزاماً باید نام هایی را برای طراحی سایت خود ثبت کنید که قبلاً استفاده نشده است. هر چند که سالیانه مبلغی معادل ده دلار باید بپردازید ولی این به معنای مالکیت شما نمی باشد و صرفاً اجاره آن دامنه برای مدت یک سال است. البته شما می توانید برای چندین سال و یا سال ها اجاره را بپردازید و دامنه را در اختیار داشته باشید ولی هرگز نمی توانید مالک آن بشوید.

 

نقش HTML در طراحی سایت

 

نقش HTML در طراحی سایت

موارد دیگری که به آنها در ساخت سایت نیاز خواهید داشت نرم افزار انتخاب کلیدی و همچنین نرم افزار طراحی سایت برای ویرایش متن HTML دارید. در مورد HTML در بخش مقالات مربوط به آموزش طراحی سایت توضیح داده ایم و در اینجا به این نکته بسنده می کنیم که زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت می باشد، در هر صورت برای لینک شدن به سایر صفحات سایت خود اضافه کردن برخی تصاویر گرافیکی به سایت نیازمند هستید که تا حدی با زبان HTML آشنایی داشته باشید.

 

 

نیاز به پست الکترونیکی در طراحی سایت

برای ارائه خدمات وب سایت خود نیاز به ایمیل تجاری دارید. اگر در سایت خود از ایمیل های آزاد استفاده کنید، کس از شما خرید نمی کند، استفاده از سیستم پاسخگوی اتوماتیک ایمیل نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید در طراحی سایت رعایت کنید. این سیستم برای پاسخگویی و ارسال ایمیل ها استفاده می شود. مگر در مواردی که بخواهید تا آخر عمر به صورت دستی ایمیل بنویسید و ارسال کنید. سیستم پاسخگوی اتوماتیک می تواند برای افرادی که درخواست ارسال اطلاعات کرده اند، ایمیل ارسال کند و سفارش بگیرد و فعالیت های دیگری نظیر تحویل سفارش برای کالاهای الکترونیکی، ارسال فاکتور و رسیدها و ارسال یادداشت تشکر و قدردانی را نیز انجام دهد.