طراحی سایت
جوملا و وردپرس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
14/11/2016
طراحی سایت
چگونگی طراحی سایت و بالا بردن ترافیک سایت
15/11/2016
نمایش همه

تفاوت طراحی سایت تک صفحه ای با سایر سایت ها

طراحی وب سایت

سایت های تک صفحه یا بدون صفحه به این گونه هستند که تمامی اطلاعات مورد نظر را می توان با بالا و پایین رفتن در همان صفحه مشاهده کرد و از این لحاض با اکثر سایت ها که برای مشاهده مطالب جدید باید صفحات جدیدی را باز کرد متفاوتند. امروزه طراحی سایت های بدون صفحه یا تک صفحه ای محبوب تر از سایت های چند صفحه ای هستند و تجربه کاربری بهتری نیز دارند. نرخ تبدیل سایت های بدون صفحه نیز بالا بوده و از هزینه توسعه پایین تری نیز برخوردارند. طبیعتاً میزان اطلاعات بارگذاری شده در سایت های تک صفحه ای کمتر از سایت های چند صفحه می باشد.

طراحی سایت تک صفحه ای یا بدون صفحه

این مدل سایت ها می تواند به صورت دینامیک و یا استاتیک طراحی شود. این گونه سایت ها بیشتر برای معرفی حرفه هایی که قرار است اطلاعات کمی در مورد آن بارگذاری شود به کار برده می شود. از جمله معرفی تعدادی از محصولات و یا خدمات یک شرکت یا محصولی از یک کارخانه بزرگ یا حتی طراحی سایت شخصی یک فرد.

سایت های بدون صفحه یا تک صفحه چه مزایایی دارند؟

طراحی سایت

•    جذب کاربر و تطابق با گوشی های هوشمند و تبلت ها؛ در صورتی که یک سایت فقط دارای یک صفحه باشد و تمامی اطلاعات در همان صفحه قرار بگیرد دیدن آن برای مخاطبانی که با گوشی هوشمند و تبلت در اینترنت هستند راحت تر و سهل تر می باشد. اکثر وب گردان سایت های ساده و جذاب را ترجیح می دهند به سایت های پیچیده و شلوغ. و به همین دلیل کاربران بیشتری جذب اینگونه سایت ها می شوند.
•    مرور آسان تر صفحه و انتقال پیام به مخاطب؛ به دلیل پیمایش آسان تر سایت های تک صفحه ای انتقال پیام نیز راحت تر و تأثیر گذارتر انجام می گیرد و کاربر راحتی پیمایش را به کلیک های متعدد و انتظار جهت باز شدن صفحات ترجیح می دهد.
•    دسته بندی بهتر و آسان تر محتوای طراحی سایت؛ در سایت های تک صفحه ای می توان نوشته ها را به گونه ای سازماندهی کرد که ترتیب آنها رعایت شود و بر حسب پیمایش صفحه تنظیم گردد. در حالی که در سایت های چند صفحه ای با توجه به قرار گرفتن مطالب در صفحات متعدد کاربر گنگ شده و ممکن است از گشتن برای ادامه مطالب مورد نظر صرف نظر کند.