طراحی سایت ریسپانسیو
آموزش طراحی سایت ریسپانسیو مقدماتی
08/12/2016
آشنایی با روش فارسی نویسی در زبان برنامه نویسی HTML
09/12/2016
نمایش همه

در طراحی سایت از چه مواردی بر حذر باشیم

باید ها و نباید ها در طراحی سایت

 

مشکلی که در بیشتر سایت ها وجود دارد این است که صاحبان آنها یادشان می رود که طراحی سایت به این دلیل است که باید یک پیغام را به کاربران برساند که دیدی کلی از عنوان و محتوای سایت است و نه اینکه نماینگر مهارت برنامه نویسی در طراحی وب سایت .

طراحی سایت شما از دید کاربر چگونه است

باید بدانید که آزار دهنده بودن سایت شما چندان سخت نیست اما در آزاردهنده کردن طراحی سایت نیز برخی مدیران حرفه ای تر هستند. برای اینکه شما بدانید که طراحی شما آیا کاربران را اذیت می کند یا نه باید نکات زیر را بررسی نمایید.

نکته اول: قرار دادن موسیقی پیش زمینه

یکی از مواردی است که به دلایل مختلف می تواند کاربران سایت شما را آزار دهد همین است. نیازی نیست که در طراحی وب خود موسیقی بگذارید. قرار دادن موسیقی در سایت فقط در صورتی که سایت شما به یک ایستگاه رادیویی یا فروش آلبوم موسیقی باشد قابل توجیح است.

نکته دوم: فونت های بزرگ در طراحی سایت

نباید از فونت هایی با سایز خیلی بزرگ استفاده کنید مگر در صورتی که هدف شما طراحی سایت برای کم بینایان و نابینایان باشد. در این صورت کار شما بسیار پسندیده و مطلوب می باشد اما در غیر این صورت حسی که کاربران عادی از حضور در چنین سایتی دریافت می کنند اینگونه است که انگار کسی بر سر آنها فریاد می کشد و طبیعتاً هیچ بازدیدکننده ای از چنین حسی استقبال نخواهد کرد.

باید ها و نباید ها در طراحی سایت

نکته سوم: فونت های کوچک در طراحی سایت

درست بر خلاف نکته قبلی استفاده کردن از فونت های خیلی کوچک نیز برای سایت چندان ایده جالبی نیست. به قول معروف نه شور شور و نه شیرین شیرین. از فونت های نرمال در طراحی وب سایت استفاده کنید زیرا استفاده از فونت های کوچک در ساخت سایت مانند این است که حرف هایتان را بسیار آهسته بگویید که کسی نشنوند.

نکته چهارم: هم پوشانی لایه ها در طراحی سایت

نکته دیگری که نیاز است از آن حذر کنید این است که از لایه ها درست استفاده نکنید. در صورت استفاده اصولی و صحیح از لایه ها می توانند بسیار مفید باشند ولی نباید از آنها برای پیام های آزار دهنده سود ببرید. تلاش کنید از اجبار کاربران به خواندن مطالب سایتتان خودداری کنید و در عوض با استفاده از شیوه های صحیح طراحی سایت آنها را تشویق و ترغیب کنید به استفاده از محتوای سایت.