طراحی سایت
چگونگی طراحی سایت و بالا بردن ترافیک سایت
15/11/2016
به روز رسانی وب سایت
16/11/2016
نمایش همه

در طراحی سایت از چه کارهایی اجتناب کنیم؟

۱- فراموش کردن جامعه هدف

از اصول با ارزش طراحی سایت شناخت افرادی است که قصد دارید برای جذب آن ها سایت را طراحی کنید. با توجه به اهمیتی که این مخاطبین دارند باید طراحی وب سایت با توجه به نیازهای آنان باشد. در واقع هدف شما از طراحی سایت جذب مخاطبینی هستند که قرار است از سایت شما بازدید کنند و به همین دلیل باید ابتدا به خوبی آنها را شناسایی کرده و قبل از طراحی سایت به خوبی با علایق و نیازهای آنها آشنا شوید و سپس سایت خود را کاملاً بر اساس خواست و نیاز آنها طراحی کنید.

۲) کاربرد سخنان موهوم و بی معنی و بی ارتباط به موضوع سایت

با توجه به عدم شناخت کاربران سایتتان از شما و کارهایی که در سایت انجام می دهید نیاز است که سایت خود را به صورتی کاملا ساده و روان برای آنها توضیح دهید و خدماتی که ارائه می دهید و کارهایی که قرار است انجام دهید را شرح دهید. استفاده از کلمات گنگ و بی معنی و عبارات کلیشه ای و ثقیل و پیچیده نه تنها مخاطبین را جذب نمی کند بلکه دافع نیز می باشد.

۳) از قرار دادن محتوای استاتیک و یکنواخت دوری کنید.

با توجه به نقش بسیار زیاد محتوا در طراحی سایت و نیز تغییرات مداوم الگوریتم های گوگل باید محتوای شما جذاب و جدید باشد و مکرراً به روز رسانی شود که این یکی از راه های افزایش رنکیگ سایت است. به همین دلیل است که باید در طراحی سایت قسمت اخبار یا بلاگ را در نظر گرفت.

 

طراحی سایت

۴) استفاده از فلش در طراحی سایت

در طراحی سایت نباید از فلش استفاده کنید و این یکی از مواردی است که بسیاری از اشخاص آن را به اشتباه استفاده می کنند. بزرگ ترین دلیلی که می توان برای استفاده نکردن از فایل های فلش اشاره کرد پشتیبانی نشدن این فایل ها توسط موبایل می باشد که به همین دلیل حجم ترافیک قابل توجهی که طریق گوشی های هوشمند به سایت ها می آیند از دست می رود. دلیل دیگر این که محتوای فایل های فلش کرول نمی شنود. به همین دلیل بهره وری سایت را با مشکل مواجه کرده و شما را از آن هدفی که انتظار داشتید دور خواهد کرد.