طراحی و نشر یک سایت خوب چقدر زمان می برد؟
16/11/2016
طراحی سایت
آموزش جوملا در طراحی سایت لیموتورش_بخش اول :
17/11/2016
نمایش همه

دلایل عدم استقبال و مطالعه محتوای طراحی سایت

طراحی سایت

در صورتی که گشتی در سایت های فراوانی که در زمینه های مختلف فعالیت دارند بزنید موارد فراوانی را خواهید یافت که برای تبلیغات فروش کالا و خدمات خود از محتوای سایر سایت های تبلیغاتی و بروشورها کپی برداری کرده اند. مطالب آنها با توجه به طولانی بودن هیچ نظم و هدف خاصی را دنبال نمی کند و مملو است از لغات بیهوده و متنی خسته کننده و نا مفهوم. این گونه مدیران سایت قطعاً در طراحی سایت خود اشتباهات مسلم و فراوانی انجام می دهند که یکی از این اشتباهات عدم تولید محتوای خاص برای سایت خود است. مقالات و مطالبی که در سایت ها نشر داده می شود با مقالات سایر رسانه ها تفاوت های فراوانی دارد. یکی از تفاوت ها این است که در سایت ها افراد در واقع محتوا را مطالعه نمی کنند بلکه آنها را با چشم خود اسکن می کنند. به همین دلیل برای اینکه مطالب وب سایت شما راحت تر به صورت آنلاین مطالعه و دریافت شود در این نوشتار لازم دیدیم که نکاتی را برای تهیه و تولید محتوای سایت به شما عزیزان پیشنهاد کنیم تا در طراحی سایت خود مد نظر قرار دهید.

اسکن مطالب توسط کاربران

قبلا نیز اشاره کردیم که کاربران فضای اینترنت بر خلاف سایر رسانه ها مطالب را نمی خوانند بلکه با چشم کلیات این مطالب را اسکن می کنند. این گفته بنا بر مطالعاتی که انجام شده است مطرح می شود. طبق این مطالعات نزدیک به ۸۰ درصد کاربران فقط با چشم مطالب را دنبال می کنند و به عبارتی آنها را اسکن می کنند و افرادی که مطالب را خط به خط می خوانند حدود ۱۵ درصد هستند. برای اینکه در طراحی سایت و تولید محتوا کاربر را مجبور به خواندن مطالب مهم کنید چند راه حل را پیشنهاد می دهیم. ابتدا اینکه از متن های پر رنگ یا در اصطلاح (Bold) و عناوین اصلی و فرعی استفاده کنید، اندازه ظاهری فونت ها را رعایت کنید و از نشانه گذاری در متن بهره ببرید. در طراحی سایت و تولید محتوا سعی کنید حجم کلمات را در محتوا کمتر و تنها ایده های مهم را در پاراگراف های مختصر و مفید ارائه کنید تا کاربران هر اطلاعاتی را با یک دید کلی به دست آورند.

پاراگراف های محتوا

طبیعتاً احتمال مطالعه شدن یک متن طولانی و افقی که حجم بیشتری نیز دارد بسیار کم است. به همین دلیل حتی در سایر رسانه های نوشتاری نیز مدت مدیدی است که از ستون ها برای نوشتن مطالب استفاده می شود. نکته دیگر این است که اگر در طراحی سایت و تولید محتوای آن تصاویری را نیز در میان این ستون ها قرار دهید و فضاهای خالی را با استفاده از آن پر کنید تأثیر بهتری در پی خواهد داشت.

نشاندن متون مهم در بالایfold

اگر طراحی سایت کرده اید باید با واژگانی نظیر این نیز آشنایی داشته باشید. Fold خطی است که اولین صفحه ای را که کاربر مشاهده کرده است از بخشی که کاربر برای دیدن اسکرول می کند جدا می سازد. البته این خط تغییراتی(بسته به رزولوشن صفحه نمایش کاربر) خواهد کرد.

موتورهای جستجو

طراحی سایت

همانگونه که در مقالات متعدد موجود در سایت تأکید کرده ایم و باز هم اشاره می کنیم در فرایند طراحی سایت این محتوای سایت شماست که باعث می شود نزد موتورهای جستجو رنکینگ مناسبی به شما اختصاص داده شود یا خیر. بنا براین در ابتدا برای کاربران مطلب بنویسید و محتوا تولید کنید و سپس این محتوا را با اصول طراحی سایت و بهینه سازی سایت مطابقت دهید و از مجموعه مقالات سایت در جهت بهتر کردن سایت خود نهایت بهره را ببرید.