طراحی سایت
اصول طراحی سایت استاتیک
24/06/2019
طراحی سایت
بررسی تاثیرات طراحی سایت در زندگی روزمره
25/06/2019
نمایش همه

دلایل عمده مورد مطالعه قرار نگرفتن مطالب طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

دلایل عمده مورد مطالعه قرار نگرفتن مطالب طراحی سایت پیدا کردن طراحی سایت هایی که برای فروش در طراحی سایت خود از محتوای بروشورهای انجام داده اند اصلا کار دشواری نیست. این طراحی سایت ها معمولا پیس تبلیغات کپی دارای مطالب بسیارطولانی پر از لغات بیهوده بوده و خواندن آن مطالب به صورت آنلاین دشوار می باشد. اغلب این افراد در طراحی سایت های خود اشتباهات فاحش و کشنده ای را مرتکب می شوند که بزرگترین این اشتباهات این است که برای طراحی سایت خود مطالب و محتوای منحصر به فرد ایجاد نمی کنند.

نوشتن محتوا و تهیه مطالب برای طراحی سایت با تهیه مطالب برای رسانه های چاپی مانند روزنامه بسیار متفاوت می باشد زیرا در طراحی سایت ها و مطالب آنلاین افراد در واقع محتوا را نمی خوانند بلکه آن را اسکن می کنند برای اینکه مطالب طراحی سایت شما راحت تر به صورت آنلاین هضم شود. اصول طراحی سایت استاتیک که از بهترین و جدید ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

طراحی سایت

توجه به نکات مهم در طراحی سایت

نکته اول : کاربران در طراحی سایت مطالب رانمی خوانند بلکه اسکن می کنند همانطور که قبلا ذکر شد کاربران متون موجود در صفحات طراحی سایت را مانند یک روزنامه نمی خوانند بلکه فقط باچشمان خود محتوای کلی و اطلاعات آن را اسکن می کنند مطالعات نشان داده است که حدود ۷۹ درصد از کاربران آزمایش شده همیشه مطالب موجود در صفحات را اسکن می کنند تنها تعداد محدودی از افرد کلمه به کلمه مطالب را به صورت آنلاین مطالعه می کنند.

به منظور ایجاد متن های مهم و برای خوانده شدن آن عناصر بسیار مهمی وجود دارد به عنوان مثال یک راهنمای کلی سعی کنید حجم کلمات را در محتوا کمتر کرده و تنها ایده ها و نظرات مهم را در پاراگراف های مختصر و مفید ارائه دهید تا کاربران برای دریافت هر گونه اطلاعات با یک نگاه کلی آن را بدست بیاورند.

نکته دوم : باریک نگه داشتن پاراگراف های محتوا در طراحی سایت همه به این موضوع کاملا واقف هستند که متون طولانی به صورت افقی حجم بیشتری دارد و احتمال خوانده شدن آنها نیز کمتر می باشد. روزنامه ها نیز سالها است که این راز را می دانند و مقالات خود را به صورت ستون هایی کوتاه با عرض کم می نویسند. مهمتر از همه این که استفاده از ستون باریک همراه با تصاویر برای پر کردن فضاهای خالی  در طراحی سایت بسیار مناسب می باشد.

نکته سوم : قرار دادن متن های مهم طراحی سایت در بالای خطی است که اولین صفحه فلود است فلود چیست ممکن است بپرسید که مشاهده توسط کاربر را از بخشی که کاربر برای دیدن اسکرول می کند تقسیم می نماید. البته این خط تغیراتی خواهد کرد که این تغیر بستگی به رزولویشن صفحه نمایش کاربر در طراحی سایت دارد.