شهرت طراحی سایت
روش هایی جهت به شهرت رساندن سایت
04/12/2016
محتوای وب سایت
نکاتی مهم در راستای محتوای وبلاگ یا وب سایت
05/12/2016
نمایش همه

راه کار هایی برای افزایش محبوبیت وب سایت

محبوبیت وب سایت

 

در قسمت اول مقاله به کلیاتی که قبل از شروع به طراحی سایت نیاز است رعایت کنیم پرداختیم و استفاده از هاستینگ قوی را توضیح دادیم. در این قسمت روش دیگری را که در شناسانده شدن و مشهور شدن سایت اهمیت دارد را بررسی می کنیم.

روش دوم؛ بهینه سازی و سئو سایت

موفقیت در اینترنت به مقدار زیادی بستگی به کسب رتبه های بالا توسط سایت شما در رنکیگ موتورهای جستجو دارد. بنابراین در طراحی سایت باید تا آنجا که امکان پذیر است به یادگیری مطالبی در خصوص بهینه سازی و سئو سایت برای موتور های جستجو بپردازید. هر چند گستردگی و وسعت بحث سئو بسیار زیاد است ولی آشنایی با آن در عین جذابیت مزیت های آنی دارد که قطعاً پس از تسلط به آن حسرت خواهید خورد که چرا زودتر به یادگیری آن نپرداختید.

گام اول طراحی سایت در بحث سئو استفاده درست از کلمات کلیدی و نوشتن مطلب برای کاربران و موتورهای جستجو است. برای موتورهای جستجو به این دلیل که شما خواهان ارتقای رتبه سایتتان در نتایج هستید و برای کاربران زیرا شما می خواهید که بازدیدکنندگان سایت شما باز هم به سایت شما بازگردند. پس از اطمینان از بابت کلمات کلیدی و محتوای سایت باید شروع کنید به ساختن لینک.

محبوبیت وب سایت

ساختن لینک از این جهت در طراحی سایت اهمیت دارد که که ربات های موتور جستجوگر ارزش صفحات یک سایت را با چک کردن تعداد لینک های ورودی به آن سایت مشخص می سازند. یکی از موفق ترین روش های کسب رتبه خوب در موتورهای جستجوگر تبادل لینک است که بسیار آسان است و فقط باید پس از مراجعه با سایت برای تبادل لینک به مدیر سایت پیغام بدهید. در صورتی که موضوعات سایت شما جذاب باشد شرکای مناسبی را برای تبادل لینک پیدا خواهید کرد.

مثلاً اگر سایتی دارید که به نام دامنه ها می پردازد گذاشتن ابزاری در آن که وجود نام دامنه را بررسی کند کار بسیار با اهمیتی است که منجر به دریافت لینک های زیادی از سایت ها خارج از حوزه کاری شما خواهد شد و کاربران و بازدیدکنندگان به دفعات مختلف برای بررسی وجود نام یک دامنه به سایت شما باز می گردند. در صورتی که خلاقیت کافی را داشته باشید و به اندازه کافی زمان اختصاص بدهید خواهید توانست که خودتان را از رقبا متمایز کنید. بنابراین در طراحی سایت تمامی مواردی که مرتبط به سئو سایت باشند اهمیت دارد که بتوانید سایت را به شهرت برسانید.