کاهش هزینه طراحی سایت
ترفند های کاهش خرج و مخارج در طراحی سایت
06/12/2016
فرآیند طراحی سایت
بررسی نکات مهم در فرآیند طراحی سایت
06/12/2016
نمایش همه

راه کار هایی برای کاهش هزینه های توسعه سایت

کاهش هزینه

در مقالات قبلی چندین روش ساده که با در نظر گرفتن آنها می توانستید هزینه های توسعه سایت و طراحی سایت را کاهش دهید مورد بررسی قرار دادیم و اکنون در بخش پایانی به بررسی چند مورد دیگر خواهیم پرداخت.

آماده سازی محتوا قبل از طراحی سایت

محتوای سایت یکی از مهمترین قسمت های هر سایتی می باشد. سعی کنید مطالب و متونی که قرار است در طراحی سایت خود استفاده کنید آماده کنید و یا اینکه یک کارشناس تولید محتوا بیابید که در زمینه فعالیت شما بتواند محتوای مورد نیاز را تولید کند. طراحی یک سایت ناقص اشتباه است و سایتی که محتوای آن کامل نباشد یک سایت ناقص محسوب می شود. در صورتی که محتوای سایت شما کامل نیست هزینه اضافی برای طراحی سایت بزرگ انجام ندهید و سایتی تک صفحه ای را راه اندازی کنید زیرا بدون محتوا سایت شما از هر لحاض یک سایت ضعیف محسوب شده و از نظر بهینه سازی سایت نیز به مشکل بر خواهید خورد.

تنظیم و سازماندهی مطالب سایت

زمانی که مطالب و محتوای سایت در قالب سایت آماده نوشته شد، مطالب سایت خود را به وسیله توابع و بخش های آن تنظیم و ساماندهی کنید مثلاً اطلاعات شرکت، خدمات، نظرها و سایر موارد. این کار به تعیین چارچوب پروژه و طراحی وب سایت شما کمک زیادی می کند برای مثال شماره و تعداد صفحات و آیتم های حرکتی در سایت.

کاهش هزینه

نحوه ارتباط کاربران با سایت شما

باید تعیین کنید که دوست دارید بازدیدکنندگان چگونه با سایت شما ارتباط برقرار کنند. این امر تضمین می کند که شما و توسعه دهنده سایت تان درک روشنی از محدوده کلی پروژه دارید. یک سایت استاتیک پنج صفحه ای بسیار متفاوت از یک وب سایت پنچ صفحه ای دینامیک و تعاملی و یا یک وب سایت پنج صفحه ای فروشگاهی با سبد خرید است. در مجموع هر ویژگی که نیاز به برنامه نویسی پیشرفته و خدمات برنامه نویسی با نرم افزارها در سایت باعث افزایش هزینه های شما می شود. پس مهم است که برای امضای قرارداد طراحی سایت تمامی موارد مورد نیاز وب سایت برای شما کاملاً روشن و واضح باشد و در قرارداد طراحی وب سایت آن را در نظر بگیرید.

بررسی مجدد محدوده اصلی سایت

پیش از اینکه درخواستی بدهید و یا ویژگی جدیدی را در سایت تأیید کنید، مجدداً محدوده اصلی وب سایت خود را بررسی کنید و پاسخ سوالات مطروحه را بیابید. این سوالات نظیر اینکه آیا این ویژگی جدید در محدوده اصلی پروژه سایت شماست، این ویژگی جدید چگونه به سایت من کمک می کند، آیا وجود آن لازم است و اهمیت دارد و آیا این کار در پایان مهلت انجام پروژه چگونه تأثیر خواهد داشت و هزینه های اضافی به چه صورتی خواهد بود؟ و چندین سوال مشابه دیگر. انجام این نکات و فعالیت ها تضمین کننده انجام درست پروژه طراحی سایت شما است و به افراد تیم طراحی وب سایت کمک خواهد کرد تا طبق برنامه را جلو ببرند و اجازه می دهد تا سایت شما به یک وب سایت حرفه ای مبدل گردد.