Bootstrap در طراحی وب سایت به چه معناست ؟
07/09/2016
طراحی وب سایت
در طراحی وب سایت “استفاده آسان” چقدر اهمیت دارد ؟
11/09/2016
نمایش همه

ساخت شخصیت در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

در دنیای تجارت امروز هدف اصلی هر وب سایتی پیشی گرفتن از رقبا در نتایج موتور های جستجو می باشد . یکی از روش هایی که موجب تمایز وب سایت شما از دیگر وب سایت ها می شود “شخصیت سازی” می باشد . در طراحی وب سایت به دنبال روشی برای ایجاد ارتباط بصری با مخاطبین و جذب و تبدیل مخاطب به کاربر  باشید .
تاثیر ساخت شخصیت بر مخاطب :
ارتباط بین کاربر و طراحی سایت دارای ارتباطی تنگاتنگ و نزدیک با HIC(از لحاظ بصری روانشناسی بین افراد و مشاهده است ) می باشد . در واقع هدف اصلی از این نوع طراحی ایجاد ارتباط میان وب سایت و مخاطبین می باشد. وقتی در طراحی وب سایت به این موضوع توجه بیشتری کنید ، شاهد به وجود آمدن ارتباطی عمیق میان وب سایت و کاربران خواهید بود .
تایپوگرافی مناسب :
یکی از روش های موجود برای ساخت زبان بصری در طراحی وب سایت “تایپوگرافی” می باشد . در واقع ساختار تعریف شده برای طراحی سایت خود باعث ایجاد زبان بصری خواهد شد.
تاثیر رنگ بندی در طراحی وب سایت :
به جرات می توان گفت یکی از موثر ترین عوامل در ایجاد ارتباط رنگ ها و هارمونی بین آن ها می باشد. هر رنگ سمبلی از یک احساس است و این حس به راحتی به مخاطب منتقل می شود لذا سعی کنید از ترکیب رنگ هایی استفاده کنید که برای چشم مخاطبین آزار دهنده نباشند . رنگ ها را می توان به دو بخش رنگ های سرد و گرم تقسیم کرد.
ارتباط بین کسب و کار و احساس :
بعد از رنگ بندی و ایجاد هارمونی در وب سایت سراغ ایجاد ارتباط بین احساس و کسب و کار می رویم . این احساس را می توانید از روش هایی همانند تکسچر ، فونت ، طیف های رنگی و … ایجاد کنید . ابتدا هدف خود از طراحی سایت را تایین کنید سپس آن را به کمک روش های ذکر شده به بازدید کننده منتقل کنید .