طراحی سایت
آموزش notepad++ در طراحی سایت نونگار-بخش دوم
29/11/2016
طراحی سایت
فرایند طراحی سایت-خودم یا دیگران بخش دوم
29/11/2016
نمایش همه

سایت اینترنتی چیست ؟

طراحی سایت

طراحی سایت

 

سایت اینترنتی چیزی است که همه جای دنیا برای شما قابل دسترسی است با دنیایی از تصاویر ، متون ، زیبایی ها ، تصاویر متحرک ، لینک ها ، فایل ها و … به واقع این اعجوبه قرن اخیر چیست ؟ در این مقاله از سری مقالات آموزشی طراحی سایت لیموترش به بررسی این مبحث می پردازیم . اگر بخواهیم روان و ساده در مورد آن صحبت کنیم یک وب سایت در واقع بخشی از هارد یا رایانه شخصی دیگر است که اطلاعاتی درون آن قرار داده اسن و با یک لینک به شما اجازه دسترسی به آن اطلاعات را می دهد . حالا نظیر به نظیر مفاهیم را بررسی می کنیم .

طراحی سایت

شما آدرس سایت را وارد می کنید که این آدرس به کد آی پی (IP) تبدیل می شود ، کد آی پی همان لینکی است که آن شخص قرار داده تا شما با کلیک بر روی آن به هارد وی دسترسی پیدا کنید . پس از وارد کردن آدرس و زدن کلید اینتر شبکه به صورت خودکار آی پی سایت را یافته و شما را به آن صفحه هدایت می کند یعنی به طور خودکار لینک هارد آن شخص را یافته و روی آن کلیک می کند تا شما داخل فضای هارد شوید .

بعد از وارد کردن نام سایت صفحه اصلی باز می شود با تنوع گوناگونی از طرح ها ، رنگ ها ، نوشته ها و زیبایی های خاص خود ، اینجا در واقع شما پنجره اصلی هارد را می بینید البته کمی زیبا تر نه به این صورت ساده ای که همه پوشه کنار هم قرار گرفته باشند و کل امکانات شما در حد تغییر آیکن و چینش پوشه ها باشد . شما در یک طراحی سایت بر روی لینک ها کلیک می کنید و به صفحات یا سایت های دیگر می روید یا حتی چیز هایی را دانلود می کند ، در واقع شما بر روی پوشه ها و یا لینک هاردی دیگر در آن هارد کلیک کرده و به داخل پوشه می رود که باز طرح و نقشی برای خود دارد و یا بر روی یک فایل کلیک می کنید ، پس فایل برای شما باز می شود و با کپی آن فایل از هارد وی به هارد خود انجام می دهید که در واقع آن را دانلود نموده اید .

طراحی سایت

حتما می پرسیید سایت ها همه ساعات در دسترس اند ، مگر م شود شخص رایانه اش را دائما روشن نگه دارد ، خب اینجا ما رایانه های بزرگی داریم که همیشه روشن هستند و هر کس می خواهد اطلاعاتش را با بقیه به اشتراک بگذارد بخشی از فضای آن رایانه بزرگ ر اجاره می کند و اطلاعاتش را آنجا قرار می دهد .

همان طور که می بینید حالا دیگر یک سایت اینترنتی یک دنیای پیچیده برای نیست و می توانیم ببینیم که چه پایه ساده ای دارد .