طراحی-سایت-تهران
طراحی سایت پمپ بنزین در تهران
30/03/2019
نموه کد طراحی سایت
طراحی سایت دستگاه چاپ
31/03/2019
نمایش همه

سناریو سازی در طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

سناریو سازی در طراحی سایت زماني بود که بهترين طراحي سايت با يکي از ويژگي هاي جديد جالب، يک ناو هوايي عجيب و هر چيز ديگري که طراح به نظر خوب نگاه مي کرد، بسته بود. ما طعم و مفهوم طراح را اغلب حتی بیش از منطق ما اعتماد کردیم. گاهی اوقات آن را شگفت انگیز، اما گاهی اوقات در طراحی سایت از قابلیت استفاده رنج می برد. خوشبختانه همه چیز به طور قابل توجهی به نفع کاربر تغییر کرده است. امروزه کاربران در مرکز هر پروژه طراحی سایت قرار دارند. ما بر اساس آنچه که ما در مورد کاربران می دانیم، محصولی را تولید می کنیم، حتی زمانی که آن را با نظرات خود متضاد می سازد و شگفت آور است که ما در حال حاضر موفق نیستیم.

چطور ممکن است با کمک روش های تحقیقاتی در طراحی سایت کاربر مانند داستان های کاربر و سناریوها. برای درک اینکه چگونه این دو روش تحقیق واقعا می توانند به ما برای ایجاد رابط های زیبا، بیایید از طریق سه اصل اصلی برویم. داستان ها و سناریوهای کاربر در طراحی سایت چه هستند چگونه از یکدیگر متفاوتند؟ نقش داستان و سناریوهای کاربر در طراحی سایت چیست بنابراین بگذارید از داستان های کاربر شروع کنیم.

 

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

منظور از داستان کاربر در طراحی سایت

یک ضرب المثلی بومی آمریکایی وجود دارد که می گوید: “صد ها صدایی برای گفتن یک داستان صرف می شود و دقیقا همانطور که ما یک داستان کاربر در طراحی سایت نوشتیم. ما صدای بسیاری از اگر نه هزاران نفر کاربران را بیابیم، نیازهای اصلی آنها را پیدا کنیم و آنها را به یک داستان در طراحی سایت تبدیل کنیم. در حال حاضر، داستان کاربر توضیح مختصری از کاربر و نیاز اصلی آن است. در اینجا یک مثال است. با استفاده از کارت پستال شما می توانید قالب های ایمیل را بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی در طراحی سایت ایجاد و ویرایش کنید! شامل بیش از جزء برای کمک به ایجاد قالب های ایمیل سفارشی سریعتر از همیشه قبل از. اکنون سعی کنید به صورت رایگان! به عنوان یک فیلم مکرر فیلم، من می خواهم تمام اطلاعات در مورد پیش نمایش های آینده در تئاتر های محلی در گوشی های هوشمند خود داشته باشم.

بنابراین مجبور نیستم طراحی سایت های خود را یک به یک بررسی کنم. توجه داشته باشید که داستان از یک دیدگاه کاربر و در کلمات خودش است. این یک نکته مهم است، زیرا داستانهای کاربر مساله ی کاربر را به نحوی که آن را می بیند، در طراحی سایت منعکس می کند. اغلب یک داستان کاربر در نمایه شخصیت کاربر به عنوان یک نقل قول گنجانده شده است. اما شخصی به طور کلی تر است، بنابراین ممکن است چندین داستان برای یک پروفایل کاربری در طراحی سایت وجود داشته باشد.

 

نموه کد طراحی سایت

 ویژگی های اصلی داستان های کاربر در طراحی سایت

آنها کوتاه، اما توصیفی هستند. داستان کاربر هر جزئیات مربوط به کاربر، پس زمینه او، ایده ها و انگیزه هایش را در طراحی سایت ضبط نمی کند. در عوض، آنها فهمی فوری از آنچه ما در تلاش برای انجام با محصول ما هستند.داستان کاربر نوع کاربر را تعریف می کند. به عنوان مثال در داستان کاربر نمونه ذکر شده در بالا، ما می توانیم به وضوح کاربر را به عنوان یک “فیلم مکرر گوی” در طراحی سایت شناسایی کنیم.

توجه داشته باشید که ما شخصیت او را عمیق نمی بینیم، بلکه تنها بر ویژگی های شخصیت مربوط به استفاده از محصول ما در طراحی سایت تمرکز می کنیم. داستان های کاربر، نیاز اصلی یا مشکلاتی را که محصول ما باید حل کند، در طراحی سایت مشخص می کند. در مثال ما، آن را به عنوان “تمام اطلاعات  در گوشی های هوشمند من تعریف شده” تعریف شده است.

 

طراحی-سایت-تهران

طراحی سایت تهران

منظور از سناریوی کاربر در طراحی سایت

سناریو کاربر توصیف مفصلی از آنچه کاربران با محصول در طراحی سایت انجام می دهد و مهمتر از همه اینکه چرا آنها آن را انجام می دهند. این طولانی تر و آموزنده تر از یک داستان کاربر است، اما هنوز هم باید آن را به نقطه ای نگه دارید و تنها شامل اطلاعاتی در طراحی سایت است که به شدت مربوط به تجربه کاربر با محصول است. سناریوهای کاربر انگیزه و هدف اصلی کاربر را برای بازدید از طراحی سایت شما و یا استفاده از محصول خود را مشخص کنید. یک سناریو کاربر کامل در راه یک داستان کوتاه است که به وضوح تعریف زمینه که در آن محصول در طراحی سایت استفاده می شود. این به سوالات مهمی پاسخ می دهد که: کدام کاربر محصول ما است این محصول با محصول ما چه می کند چگونه کاربر می خواهد اهداف خود را در طراحی سایت به دست آورد.

چرا این کاربر محصول ما را بیش از سایر گزینه های موجود انتخاب می کند بهتر است که سناریوهای کاربر را تا حدی که ممکن است نزدیک به واقعیت باشد، حفظ کنید، با استفاده از عبارات و اصطلاحات یک کاربر معمولی در طراحی سایت صحبت کنید. به این ترتیب شما می توانید CTA ها و سایر میکرو کپی های خود را مطابق با آن تنظیم کنید. بدیهی است که بین داستان و سناریوهای کاربر تفاوت های زیادی وجود دارد اما هر دو در طراحی سایت UX استفاده می شوند. داستان کاربر مختصر است و به عنوان یک میانبر به سناریوی کاربر دقیق و گسترده تر در طراحی سایت کار می کند.

 

طراحی سایت

چگونه داستان و سناریو به طراحی سایت UX کمک می کنند؟

مزیت اصلی ایجاد داستان و سناریوهای کاربر این است که همیشه کاربر را در مرکز طراحی سایت و توسعه فرایند نگه دارد، زیرا آسان است که با ویژگی ها و قابلیت های مختلفی که به طور مستقیم به هدف کاربر منجر می شود، آسان شود. این دو ابزار به طراحان طراحی سایت کمک می کنند تا تصویر کامل را مشاهده کنند، که باعث می شود تا تمام نیازهای فنی را درک و پیاده سازی کند. از آنجا که داستان های کاربر به وضوح توصیف آنچه یک کاربر معمولی می خواهد برای رسیدن و چه انتظار از محصول او، به طور واضح توصیف، طراح UX می تواند برآورد دقیق تر بر روی مقیاس پروژه طراحی سایت و مشکل، و همچنین زمان مورد نیاز برای انجام وظایف مختلف است.

از سوی دیگر، سناریوهای کاربر حاوی هر گونه جزئیات در مورد تعامل کاربر با محصول و در نتیجه در کشف الزامات بسیار مفید در طراحی سایت است. یک سناریوی کاربر خوب، مسیری را که یک کاربر معمولی از آن عبور می کند، و تمامی ابزار سیستم (ویژگی های دیگر) لازم برای تکمیل هدف خود را در طراحی سایت مشخص می کند. علاوه بر این، بینش بیشتری نسبت به آنچه که کاربر را جذب می کند، در نتیجه تمرکز را از نیازهای فنی یک کار برای ایجاد احساسات با یک طراحی سایت تغییر می دهد. سناریوهای کاربر همچنین به عنوان پایه ای برای نقشه برداری تجربه عمل می کنند.

 

طراحی سایت

ضرورت داشتن اطلاعات از کاربر نهایی در طراحی سایت

در نتیجه، داشتن اطلاعات زیادی در مورد کاربر نهایی معمول در طراحی سایت همیشه خوب است، به ویژه هنگامی که شما می توانید تمام این اطلاعات را به چیزی معنی دار و مفید برای فرآیند طراحی سایت UX تبدیل کنید. داستان و سناریوهای کاربر به عنوان ابزارهای تحقیقاتی UX بسیار قدرتمند در طراحی سایت عمل می کنند که نه تنها فرآیند طراحی سایت را ارتقا می دهند، بلکه به تیم توسعه کمک می کند تا بهتر درک کند که چرا کدام این یا آن ویژگی را کد گذاری می کند. داستان کاربر به خوبی ساخته شده است اسکلت هر پروژه طراحی سایت UX، در حالی که سناریوها عضلات هستند. با هم، آنها به ایجاد یک محصول قوی که به طور موفقیت آمیز مشکل کاربر را حل می کند کمک می کند و موجب احساس رضایت در طراحی سایت می شود.

 

آموزش ایجاد دکمه در طراحی سایت

ایجاد یک تماس موثر به عمل بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله اندازه نسبی، رنگ و متن. ما یک نمونه سریع از UXPin برای نشان دادن برخی از بهترین شیوه های که ما فقط در طراحی سایت شرح دادیم را ایجاد می کنیم.مردم اولین قهرمان را در طراحی سایت می بینند. بزرگترین و عالق ترین عناصر بیشترین توجه را به خود در طراحی سایت جلب می کنند.چشمان آنها به سمت پایین در طراحی سایت حرکت می کنند. زیرنویس ها بعدا می آیند.

بیت های متن، که کمتر برجسته هستند، سلسله مراتب توجه را در طراحی سایت ایجاد می کنند.محتوا آنها را در طراحی سایت همراه می کند. شانس وجود دارد که مردم از زیر شاخه ها به طور مستقیم به دکمه ها جست و خیز کنند، اما اغلب آنها باید بدانند که هر کدام از آنها دکمه ها را در طراحی سایت می گیرد. متن “قیمت فروش” به طور دقیق توضیح می دهد که چرا کاربران باید بر روی هر تماس به عمل کلیک کنند. این محتوی وعده داده است: چه چیزی یک دکمه با شما در طراحی سایت برخورد خواهد کرد؟

 

طراحی سایت

دعوت به عمل در طراحی سایت

این الگوی استفاده از زبان های غربی جریان چپ به راست را در طراحی سایت دارد: از آنجا که افراد قبلا از چپ بالا به پایین به سمت چپ خواندن عادت کرده اند، تنظیم عناصری که تفکر متعارف را دنبال می کند طبیعی است و حتی اگر خوانندگان از آن در طراحی سایت آگاهی نداشته باشند. در حقیقت گاهی اوقات، یک سناریو در قالب یک صفحه نمایش یا یک نقشه در طراحی سایت به نمایش در می آید. این یک روش تعاملی تر برای ارائه سفر کاربر است. از آنجاییکه داستانهای بصری در حال حاضر بیش از همه چیز را در بر می گیرد، به عنوان طراحان UX ما باید سناریوهای خوبی برای پشتیبانی از این نقشه سفر در طراحی سایت داشته باشیم. ایجاد تغییرات خاص در طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.