طراحی سایت پارچه
طراحی سایت گلفروشی
24/06/2017
طراحی سایت شرکت خدماتی
طراحی سایت سازمانی
24/06/2017
نمایش همه

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

 

 

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML : این زبان در واقع مرحله ای برای ورود به نسل جدید فضای مجازی می باشد . این زبان برنامه نویسی در بسیاری از شرکت های معتبر و بزرگ دنیا پذیرفته شده است و در واقع یک استاندارد صنعتی می باشد که توسط کنسرسیوم وب ارائه شده است . با به کار گیری XML می توانید میان طریقه نمایش اطلاعات و ماهیت اطلاعات تان نوعی تفکیک به وجود بیاورید .

 

 

 

 

نوع عملکرد XML در طراحی سایت :

 

در بسیاری از مواقع XML دارای عملکردی همانند زبان برنامه نویسی HTML می باشد . در زبان برنامه نویسی HTML ، به کمک تگ های مختلف ، چگونگی قرار گرفتن اطلاعات در صفحات طراحی سایت را مشخص می شود . به همین صورت در XML نیز با به کار گیری تگ های مورد نیاز می توانید برای محتوای وب سایت ساختار قابل قبولی را تعریف و در راستای فراهم ساختن امکان ارسال و استفاده از داده ها برای سرویس های دریافت کننده عمل کنید . یکی از امکاناتی XML دارا می باشد فراهم سازی امکان برنامه نویسی ، سازماندهی ، ویرایش و مبادله انواع اطلاعات با سایر دستگاه ها ، طراحی وب سایت ها و برنامه ها است .

 

 

امکانات XML در طراحی سایت :

 

یکی از فواید استفاده از XML این است که وب سايت های گوناگون می توانند اطلاعات را به یکدیگر ارسال نمایند و هیچ گونه ضرورتی برای استفاده از يک زبان کد نويسی و يا نرم افزاری به خصوص وجود نخواهد داشت . کلیه طراحی وب سايت ها با به وجود آوردن سرويس های مبتنی بر وب ، قادر به ايجاد يک ارتباط و تعامل هوشمندانه بين یکدیگر خواهند بود . به همین دلیل ترتيب اطلاعات بسادگی بين دستگاه های متفاوت قابل انتقال خواهد بود . جدید ترین نسل اينترنت يک پلت فورم محاسباتی و ارتباطی همانند کامپيوترهای شخصی می باشد . برنامه هایی که تنها برای اينترنت کد نویسی می شوند ، در وب سايت های گوناگون قابل اجرا هستند و پس از دریافت انواع اطلاعات و خدمات از يکديگر ، با ترکيب و توزيع نمودن آن ها با اشکال کاملا خاص و سفارشی ، امکان ارسال آن ها برای هر دستگاه های مورد نياز ، فراهم می گردد .