اصطلاحات طراحی سایت
چگونگی تغییر الگوریتم های طراحی سایت
07/04/2019
طراحی سایت
روش تشخیص شرکت طراحی سایت خوب از بد
07/04/2019
نمایش همه

طراحی سایت تک صفحه ای چیست

طراحی نرم افزار

طراحی سایت

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران

طراحی سایت تک صفحه ای چیست طراحی سایت تک صفحه ای ، به طراحی سایتی گفته می شود که تنها شامل یک صفحه است و هیچ گونه لینک داخلی ندارد و تمامی اطلاعات شرکت در همان یک صفحه برای عموم نمایش داده می شود. در این نوع از طراحی سایت ، اطلاعات به صورت متحرک در صفحه قرار داده می شوند و تمامی محتواها ، تصاویر ، ویدیوها و اطلاعات دسته بندی و فهرست بندی می شوند ، اما در صفحه ی جداگانه ای باز نمی شوند و در همان تک صفحه ، می توان تمامی فایل ها را به صورت یکجا داشت.

 

مزایای طراحی سایت تک صفحه ای به شرح زیر می باشد:

  • این نوع طراحی سایت بسیار ساده می باشد و با هزینه و زمان کمتر می توان آن را طراحی نمود. این سادگی برای کاربران نیز خوشایند تر می باشد ، زیرا دچار سردرگمی نمی شوند و در مدت زمان کمتر می توانند اطلاعات و تصاویر سایت را مشاهده نمایند .
  • برای طراحی سایت های تک صفحه ای عموما از گرافیک و طرح های جذاب تر و گویا تر استفاده می نمایند ، زیرا طراح سایت فرصت بیشتری برای ارائه ی طرح های خود دارد و همچنین به دلیل تک صفحه بودن ، فایل های بیشتری می بایست در طراحی سایت قرار بدهد که خود نیاز به گرافیک و طرح جذاب دارند .
  • مدیریت طراحی سایت تک صفحه ای به مراتب آسان تر از چند صفحه ای می باشد .
  • چگونگی تغییر الگوریتم های طراحی سایت که از جدید ترین مقالات وب سایت لیموترش می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

 

معایب طراحی سایت تک صفحه ای به شرح زیر می باشد:

  • سرعت لود شدن طراحی سایت تک صفحه معمولا پایین تر از سایر طراحی سایت ها می باشد ، زیرا به دلیل حجم زیاد اطلاعات که می بایست تنها در یک صفحه آنها را قرار داد ، سرعت باز شدن صفحه پایین می آید که همین مسأله موجب نارضایتی برخی از کاربران می شود و بازدید از سایت پایین می آید.
  • طراحی سایت تک صفحه ای از حساسیت بیشتری نسبت به طراحی سایت های دیگر برخوردار است ، زیرا طراح سایت می بایست تمامی اطلاعات را با نظم و المان های بخصوصی در یک صفحه بگنجاند و اگر نتواند اطلاعات را به درستی به مخاطب ارائه دهد ، به هدف اصلی طراحی سایت دست پیدا نمی کند.
  • طراحی سایت تک صفحه ای استاتیک می باشد و همین امر افزودن ، جابجایی و حدف اطلاعات را برای طراح سایت دشوار می سازد.
  • طراحی سایت تک صفحه ای معمولا به دلیل ضعف در سئو از رتبه ی پایینی در گوگل برخوردار می باشد.

 

سئو و بهینه سازی طراحی سایت تک صفحه ای

متأسفانه طراحی سایت تک صفحه ای سازگاری خوبی با موتورهای جستجوگر گوگل ندارد ، زیرا تنها یک عنوان برای این طراحی سایت وجود دارد که در صفحه ی اول می باشد و لینک داخلی وجود ندارد و تنها با جستجوی همان عنوان می توان به طراحی سایت دستیابی پیدا کرد .