طراحی فروشگاه کتاب
طراحی سایت کتاب فروشی آنلاین
06/04/2017
طراحی وب سایت سفارت
طراحی سایت سفارت
09/04/2017
نمایش همه

طراحی سایت واکنش گرا

اهمیت و مزایا طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا به کمک تکنولوژی آمد از آنجایی که تکنولوژی ثابت نمیماند و روز به روز در حال پیشرفت است . پیشرفت تکنولوژی شامل دیوایس های مختلف نیز شده است و هر روز دیوایس هایی در ابعاد و قابلیت های جدیدی روانه بازار میشوند.

این روزها موبایل ها و تبلت ها جایگزین دم دستی تری برای کامپیوتر ها شده اند .به گونه ای که اهمیت باز شدن مناسب یک سایت در گجت گوشی مهم تر از باز شدن آن سایت در بروزر pc است.
طراحی سایت واکنش گرا یعنی طراحی وب سایت به گونه ای که سایت خود را با دیوایس های مختلف تطابق دهد و نیازی به باز طراحی سایت در قالب این ابعاد نباشد.

اهمیت طراحی وب سایت واکنش گرا ریسپانسیو (RESPONSIVE)

دقت کنید هزاران دستگاه در ابعاد مختلف وجود دارد و هزاران دستگاه دیگر نیز در آینده وارد بازار خواهند شد .نمیتوان برای همه ی این دیوایس ها و گجت ها سایت را دوباره طراحی کرد .
سایت واکنش گرا همانطور که از نامش پیداست واکنش سایت با تغییر دستگاه است (چه دستگاه یک تبلت باشد ، موبایل باشد ، دستگاه هوشمند پوشیدنی باشد ، کامپیوتر و یا لپ تاپ باشد )

طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

مزایای طراحی سایت واکنش گرا :

 • صرفه جویی در هزینه :
  تصور کنید ریسپانسیو وجود ندارد و شما میخواهید به یک شرکت طراحی وب سفارش طراحی سایت دهید و اگر بخواهید سایت شما در سه قالب ، تبلت موبایل ، لپ تاپ نمایش داده شود میبایست سه بار سایتتان طراحی شود و چه هزینه ها که باید پرداخت کنید !!!
 • صرفه جویی در زمان :
  اگر ریسپانسیو نبود شما میبایست برای هر دیوایس یک بار سایت را طراحی میکردید اما با ریسپانسیو یک بار برای همه دیوایس ها طراحی میکنید.
 • افزایش ترافیک سایت :
  امروزه کاربران برای جستجو در اینترنت بیشتر از تلفن همراهشان استفاده میکنند تا کامپیوتر های شخصی پس ریسپانسیو بودن سایت ترافیک را افزایش میدهد.
 • جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری :
  اگر طراحی سایت شما ریسپانسیو نباشد شما یک نسخه pc دارید و یک نسخه موبایلی یعنی یک سایت با دو آدرس یک سری مطالب در هر دو سایت!! یعنی duplicate یعنی کپی از نظر گوگل ! یعنی بهینه سازی غلط و سئو ضعیف