نکاتی مهم در طراحی سایت رزومه  
09/01/2017
نقش سیستم مدیریت محتوا در موفقیت طراحی سایت
11/01/2017
نمایش همه

طراحی سایت و اهمیت روانشناسی

روانشناسی طراحی سایت

 

طراحی سایت و اهمیت روانشناسی : امروزه یکی از مهم ترین ترفند ها برای دست یابی به موفقیت در بازار رقابتی طراحی سایت ، رعایت اصول روانشناسی در فرآیند طراحی سایت می باشد . هر یک از کاربران اینترنت دارای برخورد و رفتار های منحصر به فرد خود می باشد از این رو می بایست طراحی وب سایت تان را به گونه ای انجام دهید که با سلیقه ی اکثر کاربران هماهنگ باشد . هنگامی که اصول روانشناسی را به درستی رعایت کنید مخاطبین در وب سایت شما احساس راحتی خواهند کرد و کالاهای شما جذابیت بیشتری برای آن ها پیدا خواهد کرد . بر اساس تحقیقات صورت گرفته در این راستا نکاتی را برای شما کاربران عزیز آماده نموده ایم که با مطالعه ی آن ها ، دید بهتری نسبت به روانشناسی طراحی سایت خواهید داشت .

نقش بهینه سازی در روانشانسی وب سایت :

با انجام بهینه سازی وب سایت به مرور زمان شاهد افزایش کاربران وب سایت تان خواهید بود . هنگامی که وب سایت شما در ۱۰ نتیجه ی اول موتور های جستجو مشاهده شود به طور قطع میزان اعتبار کسب و کارتان رشد چشم گیری خواهد داشت و در ذهن بازدیدکنندگان ثبت خواهید شد .

روانشناسی طراحی سایت

حفظ سادگی در طراحی :

سادگیه وب سایت یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین عوامل در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید . هنگامی که یک کاربر وارد سایت شما می شود نباید به وی احساس سردرگمی دست دهد و می بایست طراحی وب سایت تان به گونه ای باشد که تمامی نیازمندی های کاربر به آسانی در دسترس وی قرار گیرد . به بیان دیگر می بایست وب سایت شما در عین کارآمد بودن ، ساده باشد .

تاثیر باور نکردنی رنگ ها در جذب مخاطبین :

اهمیت رنگ بندی وب سایت باور نکردنی است ! شما به کمک ترکیب رنگ های جذاب می توانید نظر مخاطبین را به یک محصول ویژه یا یک قسمت خاص جلب نمایید . طبق اصول روانشناسی می بایست رنگ بندی سایت تان را به گونه ای انتخاب نمایید که به کاربران احساس آرامش دهد ، زمانی که این اتفاق بیفتد کاربر سایت شما را در ذهن خود نگه خواهد داشت و مجددا به وب سایت شما سر خواهد زد .