طراحی سایت
نکاتی مهم در طراحی سایت هنری :
26/09/2016
طراحی وب سایت
۴ مورد برای طراحی وب سایت موثر
28/09/2016
نمایش همه

طراحی وب سایت بر اساس کارت

طراحی وب سایت

یکی از راه هایی که طراحان وب سایت در سال ۲۰۱۶ در طراحی سایت نسبت به آن گرایش و تمایل نشان داده اند استفاده از کارت در طراحی وب سایت می باشد . خارج  از دنیای دیجیتال با فواید کارت ها آشنا شده ایم . در واقع ایده استفاده از کارت به این علت بوده که اطلاعات مربوط به یک موضوع در یک جا قرار بگیرند .
توییتر ، فیس بوک و پین ترست جزء اولین وب سایت هایی می باشند که از کارت ها به خوبی در طراحی دیجیتال خود استفاده کردند . امروزه در پی آن وب سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگری نیز در این مسیر قرار گرفتند .
مزایا استفاده از کارت در طراحی سایت :
۱٫    ایجاد امکان خودآموزی و یادگیری بدون توضیح و آسان برای کاربران
۲٫    آسان سازی روند به اشتراک گذاشتن مطالب در شبکه های اجتماعی
۳٫    برای طراحی وب سایت ریسپانسیو بسیار مناسب می باشد .
۴٫    قابلیت تطبیق کارت ها و breakpoint ها
بررسی روش های استفاده از کارت در طراحی وب سایت :
۱٫ یکتایی کارت :
یکی از فوایدی که استفاده از کارت دارد ، سازمان دهی ایده های متعدد در فرمتی جامع می باشد . هر کارت می بایست نشان دهنده ی یک ایده باشد . به طور مثال یک مقاله و یک ویدئو را در یک کارت قرار ندهید .
۲٫ به کارگیری بلوک های رنگارنگ :
برای متمایز ساختن قسمت هایی با موضوعات مختلف و افزایش جذابیت بصری وب سایت می توانید از تکنیک به کارگیری بلوک های رنگارنگ استفاده کنید . رنگ کارت ها را طبق روانشناسی رنگ ها انتخاب کنید و برای کارت های متفاوت از رنگ های متفاوت استفاده نمایید .
۳٫ قابل کلیک تعریف کردن تمام سطح کارت :
بر طبق قانون فیتز،به بازدیدکنندگان وکاربران علاوه بر کلیک برروی متن یاتصویراستفاده شده درکارت، اجازه کلیک برتمام قسمتهای کارت رابدهید.
۴٫ Grids vs. Masonry :
استفاده ازردیفهاوستونهای همان استاندارددرطراحی سایت موجب تشخیص راحتتروراحتتردیده شدن وهمچنین جستجوی سریع و آسانترمیگردد.